Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada US adaptéru na 9V DC + přechodky US/CZ

Mám tu zařízení (odsávačku mateřského mléka) z USA, tedy napájecí adaptér 110V/60Hz, z kterého leze 9V DC (vodorovná čára, pod tím přerušovaná čára) 1,0A, viz http://pc.poradna.net/file/view/26055-p1070574-jpg . Na přístroji je u zdířky pro připojení adaptéru napsáno "9 VDC MAX". Mám tu pár nabíječek od všeho možného (externí disky), které ale mají výstup 12V/1,5A či 18V/2A, to si tam netroufám zapojit.

Při propojení s přechodkou CZ/US zásuvek, viz http://pc.poradna.net/file/view/26056-p1070575-jpg , se z této přechodky zakouřilo a vyhodilo to pojistku příslušné větve v baráku. Vlastní přístroj zapojen nebyl.

Nechci to dál zkoušet a už vůbec ne s přístrojem, hledám tedy něco, co bych mohl rovnou vrazit do 220V a lezlo by z toho těch 9V/DC/1A. Pro použití adaptéru v USA případnou přechodku mám.

Co u nás teď narychlo koupit? Vůbec se v tom nevyznám (AD/DC vím, že je roková skupina), netuším, zda musí sedět i ampéry.
Nejraději bych přímo link za položku v nějakém obchodě.

Něco takového? http://www.gme.cz/napajeci-adapter-sitovy-9vac-100 0ma-5-5-2-1mm-minwa-p751-360

Konektor pravděpodobně rozměrově odpovídá; co mám doma, to do přístroje pasuje.

Díky moc.

potrebujes 9V DC ne AC (tvoj link je blby). A nech na tom je napisane 1000mA (1A), alebo viac. Maju to napr. v conrade alebo podobnych shopoch bezne.
A druha vec je musi byt polarita na konektore presne jak to zariadenie potrebuje, byva to na zariadeni aj nakreslene ze kde chce mat + ci vovnutri(vacsinou) alebo vonku, a ten zdroj to musi mat stejne, inac to zariadenie najskor odpalis.
P.S: na tom adapteri to mas tiez nakreslene ze + je v strede konektora.

Tomu nerozumím, ta bílá přechodka s původním 110/9V adaptérem se má strkat do 220V (230,240, nevím, kolik je dnes norma) a má z toho vylézt 110 (a jestli i 60Hz, to fakt netuším). Po strčení (odsávačka zapojená nebyla) ten bílý bazmeg začoudil a zasmrděl a vyhodilo to pojistku.

Myslíš, že to spálilo i ten 110/9V adaptér? Já bych raději, kdyby odešla jen ta přechodka - kdyby ne, tak se v USA koupí nová.

Ked sa cmudilo z bielej prechodky, tak uz asi bude roztavena aj ona :) Ale nemeni napatie, ja mam takych prechodiek poprdeli, to su len kontakty. Jedine ak by na tom bolo jasne napisane ze input 230V a outpu 110V tak by to menilo napatie (ale to by sa fyzikalne nevoslo do takej malej srandicky)

Já se divím taky :-)

Protože NB kupovaný v USA má ten zdroj 100-240. Stejně tak nabíječka k iPhone (i když ten je spíše nabíjen via USB). Ale ta "dojička" má na trafu (..vida, jsem poučenější, rozeznám trafo a spínaný zdroj :-)) jen 110V.

Horší je to s "velkou" elektronikou; takový zesilovač Denon z USA (jen 110V, bez přepínače) bude v Česku k ničemu, párat se s předěláním na "220V" nemá asi smysl.