Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání počítače

Zdravím, tuším že se jedná o nějaký hardwarový software ale nevím co by to mohlo být. S počítačem pracuji ale stane se že se třeba třikrát za den vypne, není to pravidelně v určitých intervalech.. Zjistil jsem že to dělá na 100% po nějakém čase (třeba 5-10minut plus minus) render videa. Renderuji přes CPU tak mě napadlo jestli tam není něco špatně. Počítač cvakne,vypne to během vteřiny bez jakéhokoliv ohlášení PC a přestane jít i signál do monitoru,zkrátka jako by ho někdo vytrhl ze zdi. Napadl mě buď nějaký CPU problém nebo něco se zdrojem.. přehřívání? Něco špatně nastavené? nemám vůbec tušení, ale myslím že v systému to není.. dělá to pořád už asi po páté reinstalaci systému win, i na rozdílných verzích.. vůbec nemám tušení o co jde.. nějaké rady? děkuji...

Pri tom renderingu sleduj teploty pomocou speedfan napriklad (tie s nazvom core). Je tam kolko stupnov? Jaky CPU?
Moze to byt ale aj zdrojom, alebo aj zakl.doskou - menice naprd, kondiky, alebo aj sa mozu prehrievat menice na doske apod. (treba sa aj zamysliet ze jak je prud vzduchu okolo nich a okolo CPU