Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako sa naučiť programovať

Zdravím ukončil som štúdium IT zamerania a teraz by som chcel zamestnať, je mi jasné že vedomosti zo školy nestačia, takže sa vás chcem spýtať - ako sa naučiť programovať tak, aby ma niekto zamestnal na juniorskú pozíciu?

Chcel by som robiť Java programátora... zatiaľ zvládam také veci ako cykly, switch, vytvorenie a použie tried a metód, dedičnosť, polymorfizmus a pod základné veci. Čo a kde sa učiť ďalej? Nejaký dobrý kurz? Čo hlavne využijem v praxi?

Co to je u teba "štúdium IT zamerania"? Keby si skoncil IT vysku (co sa vacsinou vyzaduje) tak by si toho asi vedel viac jak len cykly a dedicnost, a normalne by si sa zamestnal, a inu skolu "IT zamerania" nejak nepoznam.
Ked mas papier na to ze si vystudoval IT, tak sa normalne zamestnaj, firma si ta aj vyskoli a neda ti hned programovat raketu na mesiac.

A v kolkych IT firmach si uz bol, ze pises taketo tvrdenia? Urob si zivotopis a kontaktuj firmy.
(ale stale nechapem co za IT skolu mas na mysli, ked niekde povies ze vies len cykly a dedit triedy, tak sa nedivim ze dalej sa ani nebavia. Ak mas vysku tak im ukaz papier a nejaku firmu si najdes garantovane).

Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Najdi si třeba nějaký pěkný projekt na githubu, zkus ho pochopit a při tom dělej nějaké menší úpravy. Pokud se ti tam povede přidat i něco zajímavého, tak to můžeš i do toho projektu protlačit. Při následném pohovoru to bude velké plus.