Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení SSD?

Zdravím, pořídil jsem si notebook. Nikdy dřív jsem notebook neměl a tak nevím, co je potřeba nechat. Přes noc jsem notebook vracel do továrního nastavení na win 8 a poté nainstaloval win10. Disk je ale rozdělen na mnoho oddílů, je to tak správně?
Jsou všechny oddíly potřebné nebo některé mohu odstranit/sloučit? Na mém stolním počítači mám právě na ssd jen jeden oddíl na kterém je vše systém,spouštěcí oddíl, stránkovací soubor atd atd....tak mě to zarazilo Děkuji předem za odpověď.

wZOi

jop je to v poradku, jeden 100MB oddiel tam musí bejt, a 20.01GB je recovery, tie 900MB a 350MB nevím čo je, ale nechal bych to, bohvie jak to výrobce urobil,... myslím že tých 900+350MB zas nieje vela miesta ktoré treba rešiť, snad vám tak málo miesta nebude chýbať. Nekdy výrobca má na osobitnom oddiely blbosti, ako napríklad uložené logo ktoré ti naskočí pri načitávaní pred nabehnutím OS, nebo nejaký software ktorý zistí že kolko krát si formátoval a čo si delal jiné velké zásahy (LOGy) ktoré pak využíva pri reklamácii aby ti povedal "je to vaša vina" prípadne sa tam uloží aj zmena v HW, a prípadne ešte neco k BIOSu alebo ešte k recovery.,...

Samozřejmě že je to špatně. Malý disk a ještě tak rozkouskovaný. Zřejmě to způsobila několikanásobná manipulace s instalací. Doporučení : pokud už tam máš nějaké data,tak na záložní disk s nimi. Já osobně bych asi z tak malého disku zlikvidoval i to původní recovery,odstranil všechny oddíly a provedl čistou instalaci systému,ale takového,co tam zůstane. Žádné upgrady. Případnou zálohu čistého systému na externí úložiště.