Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém z USB 3.0 diskom po jeho použití v SET-TOP-BOXE

Takže ráno som sa ponáhľal preč a tak som vložil svoje USB3 disk do SET-TOP-BOXU, tam mi skočilo detekovaný nový usb- automatická príprava-Aby bolo možné usb disk použiť na nahravanie vami želanej relácie ho SET-TOP-BOX naformatoval na súborový systém VT2. Pozrel som si po návrate film lenže teraz USB3 nemôžem použiť na PC. Naviac PC ho nevie detekovať ako USB disk iba ako jednotku pevného disku. Neviem ho naformátovať na FAT mám iba možnosť naformátovať ho na súborový systém NTFC alebo EXFAT. Má niekto podobné skúsenosti.

Nainštaloval som si KillDisk a dal Analizovať môj usb Disk. Program objavil časti
UNALLOCATED veľkosť iba 32.5,
Local Disk/Extend/RmMetadata/Txf
/txflog
Local Disk/Recycle.bin/S-1-5-21-1110698291-3134169923-31 96150024-1000
Local Disk/System Volume information
Pre istotu sem dávam scrény z programu preklikal som všetky tajné zložky môjho USB3 disku. Mimochodom zistil som že formátovanie na VT2 systém mi ešte viac zmenšilo môj USB3 disk. Pôvodne to bolo 59,6 a teraz 58.4 GB. Ako zistiť čo je tam prebytočné?

Pripojil som obraz k Virtual Clone Drive a potom som spustil AshampooBurning Studiu a klikol na možnosť kopírovať CD/DVD/Blu-ray disk, do LG DVD RAM som zasunul CD a vypalil ho, bohužiaľ pri načítaní systému sa mi tam neobjavila možnosť boot.
U USB ste potom správne predpokladal že som súbory pretiahol na USB a reštartoval počítač ale ani tu nič. Celkovo odkedy mám Win10 neviem sa dostať do biosu aby som ručne nastavil bootovanie.

Dobre takže som sa konečne dostal do biosu a nastavil boot, spustilo mi to tam debian. A vyššie zmienený program sformátoval som celý USB3 disk na 58,58 GB. Akurát oproti minulému programu som získal 8 MB naviac. Takže s opäť získaními 8 MB, disku chýba ešte stále 798 MB. V programe GParted sme dokonca rozanalizoval veľkosť disku ale ukazuje stále pevnú veľkosť 58,58 GB. Disk som preliezol dokonca programom HD diagnostic ale ukazuje: "STAV DISKU: Výborný" Stav clusterov: Pri hlbkovom teste neboli na disku INLINE zistené žiadne vadné clustery. Okrem uvedených chýbajúcich 798 MB na z nejakej neznámej príčiny môj Windows 10 detekuje Inline disk nie ako USB disk ale ako Veľkokapacitný HDD Disk.

Tak urobil som to cez partition magic, program rýchlo a jednoducho sformátoval disk na 58,58 GB a systém FAT32. Bohužiaľ disku stále chýba 800 MB? V zálohe ostalo iba 8 MB na najdôležitejšie súbory. No pred nešťastným formátovaním na VT2 mal disk 59,60 GB a teraz len 58,58 GB.

Práve že všetky sup disky vytvorené som odstránil, pred tým bol disk rozdelený na štyri časti 8 MB, Disk 58,58 a sub disk 58.58 Gb čast 8 MB. Zadal som kompletne odstrániť všetky oddiely a vytvoril som jeden jediný 58.58 z toho si fat32 vzal 32 MB ale nič. Pri zadaní žiaden formát a následnom reštarte si systém vyžaduje formát a vytvorí zasa tie isté partitie v disku.

A kde si nabral ze ten disk mal niekedy viac jak 58.58GB ? Nebolo to nahodou vtedy v 59985 MB? Lebo to je presne 58.58GB

Mozes si pozret napr. v ranish nabootovane z UBCD ze kolko presne ma ten disk sektorov, mozes zrusit vsetky oddiely v sprave diskov vo Win a vytvorit tam nejaky oddiel, a ne v nejakom parititon kuzelniku, atd. Mozes sem napisat presny model aby sme si vedeli dohladat ze kolko presne to ma mat GB apod.
P.S. a mozes si vypalit napr. aj gparted nabootovat ho a urobit to tam. Linux je v tomto normalny na rozdiel od dementneho windows naschval skriplneho dementnou privatnou firmou. Ja take veci robim niekedy v ranishi pod dosom.

Takže podľa Intenso USB DRIVE 64 GB ULTRA LINE IHQ sa disk dohľadať nedá lebo ukáže celú škálu rôznych diskov. Ale podarilo sa mi nájsť disk na nemeckom portáli je to tá istá krabička i ten istý disk www.pearl.de odkaz na disk. Skúšal som zadať zadať aj názov uvedený na tejto sránke ale google zakaždým ukáže, celú škálu diskov.

Aha to je flash, a ne disk, a este k tomu noname. Tak o tom nenajdes nic.
Spust si prikaz diskpart a do neho
list disk
select disk cislo
detail disk
alebo
list partition
a uvidis vsetko mozne (urcite aj pocet sektorov tak si to vynasob sam *512 a dostanes kapacitu v bajtoch) a aj presne co kde zacina a konci atd.