Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel Složka

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat mám v Excelu najít a vypsat složku.
Potřeboval bych aby to vypsalo pouze dané složky nikoli celí seznam co v dané složce je.

Posílám vzor.

Vypíše to všechno v dané složce já bych potřeboval jen složky v dané složce.

Děkuji

Odpoved mas hned v prvnim odkazu. Jen bys musel na ten odkaz kliknout a dostat se na stranku, kterou potrebujes:
http://office.lasakovi.com/excel/vba-soubory/excel -vba-vypsat-soubory-adresare/

Mas tam priklad:
Výpis adresáře pomocí VBA
Adresáře se vypíši do ListBoxu. ListBox1.AddItem můžeme nahradit třeby vypisem do dialogového okna MsgBox.

Nemohl jsem nic najit znamena, ze jsem ani nehledal nebo se ani nesnazil procist odkaz, ktery jsem v prvni odpovedi dostal.

Ono treba trochu porozmýšľať a prispôsobiť...
Toto máš z vyššie spomínaných stránok Lasákových, kód je upravený tak, aby nepísal obsah do ListBoxu, ale do buniek Excelu.

Predložené makro si naviaž na svoje tlačidlo, alebo spúšťaj z Vývojára, alebo to daj do procedúry spúšťajúcej sa pri otvorení súboru.
(Editor máš zaheslovaný a spúšťať neznáme makro - sorry, ale nebudem, takže by bolo vhodné odomknúť, aby sme mohli pozrieť čo a ako to pracuje, dať heslo, alebo sem rovno napísať onen utajený kód...)

Nižšie uvedené makro Ti vypíše zložky toho adresára, v ktorom sa nachádza súbor s týmto makrom.

Ideálne by bolo otvoriť okno pre výber adresára, ktorého výpis chceš získať, ale neviem ti to takto z hlavy povedať a nemám ani čas pátrať po tom.

Ak Ti niektorý z ostatných znalcov z poradne poskytne k tomu ďalšie info, môžeš si to doplniť a upraviť (a zároveň poskytne cennú informáciu mne)

Sub VypisAdresarov()
    Columns("A:A").ClearContents
    Range("A1") = "Výpis aktuálneho adresára"

    ZvolenyAdresar = ActiveWorkbook.Path & "\"
    Set fs = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
    Set f = fs.GetFolder(ZvolenyAdresar)
    Set fc = f.SubFolders
    i = 2
    For Each f1 In fc
        polozka = f1.Name
        Range("A" & i) = polozka
        i = i + 1
    Next
End Sub

Dúfam, že aplikovať si to už dokážeš, lebo inak je to naozaj na štúdium...

Chlapče, takto to ďaleko nedotiahneš... Ako chceš pokračovať, keď nevieš triviálnosti?

Urobil som ti to tak, aby sa makro spúšťalo už otvorením súboru...

Neviem, či si pochopil, ako to pracuje.

- Tento súbor musíš umiestniť do tej zložky, ktorej výpis chceš získať
- Spustíš súbor a povolíš makrá
- Hárok sa naplní zistenými podzložkami aktuálnej zložky

Ak súbor s výpisom uložíš a potom premiestniš do inej zložky, aby si zistil jej obsah, nech Ťa neprekvapí výpis pochádzajúci z predošlej zložky. Nový výpočet totiž nastane až po odsúhlasení makra, teda až potom sa zmaže pôvodný obsah a prepíše sa novým.

(Toto platí v prípade, ak musíš makrá odsúhlasovať pri každom spustení. Myslím, že od Excelu 2010 sa dá po prvom povolení makra prehlásiť súbor za dôveryhodný a potom sa už makro pri ďalšom otváraní povoľovať nemusí, t.j. pri ďalšom otvorení hneď prebehne makro a budeš vidieť hneď aktuálny výpis)

V súvislosti s dotazom výpisu skladieb v zložke s hudbou som sa vrátil k otázke dialógu výberu zložky.
Našiel som toto, čo plní presne to, čo som potreboval a je to úplne minimalistické (na skúšku vypisuje cestu do "A1"):

Sub DialogZloziek()

Dim FolderName As String

    With Application.FileDialog(msoFileDialogFolderPicker)
         .AllowMultiSelect = False
         If .Show = -1 Then Range("A1") = .SelectedItems(1)
     End With

End Sub