Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navratenie dat bez boot-ovacieho USB

Dobrý deň,
Včera som chcel reštartovať celý operačný systém. Myslel som si že boot-ovacie USB nebude nutné. Vypol som a zapol notebook. Po zapnutí ťukol F2 a reštartoval systém. Potom sa to reštartovalo a pýtalo to pomne boot USB. Chcel by som sa ale spytať či by sa údaje nedali navratiť

Po zapnutí mi piše "No Boot Device, Hit any key" ťuknem Enter. A mám sem "Boot Manager"
Potreboval som vymazať všetky dáta tak som po reštarte ťukol F2 prešiel do "Exit" potom "Exit Discarding Changers" zabudol som na ten Boot USB a teraz neviem ako navratiť data ktore su zrejme zmazane cele

preco si vobec myslis ze na obycajny restart je potreba boot dvd? kto ti taku megablbost povedal?
preco si myslis ze mas niekde stlacat nejake F2 ? na restart to nema vobec ziadny vplyv, v ponuke start das restartovat a tym to cele konci.

tak som po reštarte ťukol F2 prešiel do "Exit" potom "Exit Discarding Changers"

inac povedane, nespravil si vobec nic, nic sa nezmenilo. na co si vobec do biosu liezol?

napis to este raz ako clovek,nikto tomuto postupu nerozumie. nemylis si to nahodou s reinstalaciou? pretoze tu by som pri tvojej neexistujucej urovni zakladnych znalosti (vid tvoj dotaz) ani nerobil a dal to dakomu kto sa vyzna.

boot dvd si zozen, bez neho nic nepreinstalujes.
nasledne nabootujes, sformatujes disk a spravis cisty reinstall + nahodis ovladace.
v biose si prekontroluj nast. bootovacich zariadeni, kedze ti to hlasi ze ziadne nevie najst.

Potreboval som vymazať všetky dáta

teraz neviem ako navratiť data

tiez si ujasni co vlastne chces