Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení paměti RAM u notebooku

Vyplatí se investovat 500Kč do zvýšení RAM na 8Gb u tohoto notebooku? tj. zlepší to nějak registrovatelně výkon?

Dvoujádrový procesor Intel Core i5-5200U (3M Cache, 2.2 GHz, 2.7 GHz v turbo režimu, Hyper-threading); 15.6" matný FullHD displej s rozlišením 1920x1080; grafická karta AMD Radeon R9 M375 (2GB); 4GB RAM DDR3; 1 TB + 8 GB SSHD hybridní disk.

No právě. Většinou práce v ArchiCadu19 (rýsovací program), ale chtěl bych ho využívat VÍCE i na hry. Nemyslím tím každodenní hraní, ale tak cca 12 týdně. Jen mě prostě zajímalo, jestli to zvýšení RAM na 8Gb pomůže u těch her na víc Fps nebo na lepší hratelnost novějších her. Vím, že to není notebook na hry, ale na to moje hraní to stačí. Momentálně nemám problém s výkonem na 35 fps u 2-3 roky starých hrách na střední detaily, ale jsem myslel do budoucna.