Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze zkompilovat PHP skript?

Zdravím vespolek,
dělám na jednom skriptu, který bych po dokončení potřeboval spouštět lokálně na počítači(-ích) - bez instalovaného a spuštěného Apache. Je nějaká možnost PHP skript převést do jiného spustitelného formátu, zkompilovat nebo tak něco?

Díky za radu nebo i odpověď, že to je nereálné přání.

Ano, jednalo by se o instalaci na platformě Windows (tedy víc než 90%), kdyby to mělo být na Linuxu, tak bych se neptal.

Zkoušel jsem ten kompiler, na který jsi dal odkaz - výsledný exe nefunguje. Možná jsem měl napsat, že PHP skript používá i grafický výstup (imagecreate...). Ten kompiler možná zvládá jen nějaké jednoduché skripty 1+1=2. Ale jak by to bylo např s předáváním proměnných přes POST/GET, speciální funkce pro práci z řetězci, obrázky, atd...?

edit:// odvolávám co jsem odvolal - stačí přikompilovat knihovnu php_gd2 a už to funguje lépe. I když to není stoprocentní a byly by asi nutné nějaké kompromisy, možná by to mohlo jít.

v C je beh programu vyrazne rychlejsi :-)
problem s PHP scriptem je, ze ke svemu behu potrebuje interpreter. Ten se do vysledneho exe musi tez pridat. Paklize si saha na externi funkce PHP, tak to uvedeny program neni schopny vsechno zajistit ( jednoduse zrejme proto, ze byl i jednoduchy script hrozne velky ). PHP je mozne bezet i bez apache, jako comandline utilita, pomoci ktere poustis ten script. Podminkou je to nainstalovane PHP.