Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení tří monitorů

Zdravím. Chtěl bych si pořídit tuto věcičku http://www.amazon.com/Mount-It-MI-753-Computer-Mon itors-Compatible/dp/B00BDT072S/ref=as_li_ss_tl?ie= UTF8&dpID=41i6t%2BGOV3L&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160 _SR160,160_&refRID=1CVF7SA0R59N4617TKCW&linkCode=s l1&tag=mt005-20&linkId=3a950c0a743a0299152fb554e01 efd4a a k ní tyto monitory https://www.czc.cz/asus-vn247ha-led-monitor-24/170 772/produkt (3x) Jen by mě zajímalo jak by se to dalo zapojit. mělo by to běžet na grafické kartě r9 390 (má pouze jeden hdmi vstup) a základní desce ASUS Z170 PRO GAMING která má také jen jeden hdmi vstup takže jeden monitor by zůstal na ocet a to nechci. Dalo by se to zařídit?
Předem děkuji za pomoc.

PS : Jen bych chtěl poprosit aby se zde lidé co nechtějí radit nevyjadřovali. Monitory prostě chci a je má věc na co a proč. Děkuji.

Ano karta má pouze jeden HDMI výstup (moje chyba). Myslel jsem že když je monitor zapojen do základní desky tak jede přes integrovanou gpu, v čem je problém to by se navzájem narušovali nebo jak? Každopádně jak píšete tak by se asi dalo vyřešit pořízením redukcí a z 1 hdmi a 1 dsub udělat 2x dvi?

Je tam aj HDMI, takze HDMI + 2x DVI by mohlo ist tiez (ale treba si stiahnut manual ku karte z msi.com, tam je zvycajne napisane ze jake kombinacie vystupov sa daju pouzit)
K DVI by som asi rovno kupil kabel DVI-HDMI potrebnej dlzky, neviem ani ci su redukcie vobec na to akoze cisto len konektor. Kabel neni problem to snad maju vsade.

Rozdiel medzi redukce a kabel je v zmysle konektora, na kabli sa ten koniec strka rovno do monitora a neda sa do toho strcit dalsi HDMI kabel, t.j. preto na to treba upozornit. Redukce by mala opacny HDMI konektor, ak by si napr. uz mal nejake 5m HDMi kable a hladal len redukci. Ked ti 1.8m to staci tak ok malo by to fungovat. (minimalne HDMI + jedno DVI bude fungovat urcite, obe DVI spolu s HDMI neviem nabeton, mali by, keby nahodou neslo jedno DVI spolu s HDMI tak potom pre treti DP-HDMI redukciu kupit. Ale malo by to ist aj tie 2 DVI + HDMI. To je aj najjednoduchsie riesenie)

Ještě bych se chtěl zeptat jaký je rozdíl mezi dp a hdmi ? Je tam nějaký rozdíl v obraze ? Kdyby tam nebyl tak bych v budoucnu všechny monitory zapojil přes dp jelikož gtx 1070 má 3x dp... Vím že si to mohu vyhledat na internetu ale příjemnější je odpověď od někoho o kom vím že tomu rozumí než od náhodných lidí.

Nemozes pouzit 3x DP pretoze teraz nemas 3x DP
Ked mas HDMI monitory tak je lepsie pouzit HDMI->HDMI a DVI->HDMI ptz tam neni potrebny drahsi prevodnik s elektronikou, ale len kabel (obycajne draty). Obraz bude stejny. Mas monitory 1920x1080 a to zvladaju vsetky rozhrania, je uplne fuk ktore pouzijes. DP moze byt problematickejsi lebo prevodnik s elektronikou a vyssie frekvencie a aux prevod na DDC. Ale snad to cinan polepil tak ze ti pojde bezproblemov aj to DP na HDMI.

To mi ale vůbec nevadí, s hdmi jsem spokojen jde mi jen o to abych měl zapojené 3 monitory s fullHD obrazem. Monitory jsou fullHD mají jen 60hz a nic víc od toho nepožaduji takže mi nevadí že to bude "degradované" na hdmi hlavní pro mě je aby to fungovalo. protože kdybych to na te gtx 1070 zapojoval jinak než přes to dp tak by to byl mix 3 kabelů (1x hdmi, 1x dvi a 1x dp) což by byla asi blbost.

Takže jen finální shrnutí před objednáním kabelů budu objednávat 1x hmi/dvi a 1x hmdi/dp (obyčejné hdmi mám doma) tyto kabeli budu využívat k momentálnímu propojení těch tří monitoru na grafiku msi r9 390 8gb a později na gtx 1070. Je to tedy tak správně a je to lepší než později dokoupit 2x hdmi/dp a mít to vše při jednom ?