Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složení pc

Zdravím. Nejsem žádný specialsta na skládání pc a tak bych chtěl slyšet zda-li je tato sestava vyhovující mým požádavkum.
Využiti: Hlavně herní tak aby to nejbližší cca dva roky klidne i více utahlo hry bez problemu.(nkdo nevi jak se co bude vyvvíjet :D)

CPU: Intel Core i5-4460 5265Kč
ZD: MSI B85-G43 - Intel B85 1986Kč
RAM: Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1600 842Kč
GK: ASUS STRIX-R7 370-DC2OC-2GD5-GAMING, 2GB GDDR5 4190Kč
ZDROJ: Zalman ZM600-GSII 600W 1218Kč
HDD: Seagate Desktop HDD - 1TB 1429Kč

Muj dotaz je hlavně zaměřen na kombinaci Procesoru a ZD. Nenašlo by se třeba stejně vykonne AMD cpu za levnejší cenu? Případně něco vykonejšího třeba o 2000 drazší.
Cena teto sestavy je cca 16 000kč (včetně Krabice)
Rad bych slyšel Váš názor i na zbytek sestavy. (PS: nejsem fanda konkretní značky, takže je přibližně jedno jaká to bude značka-typ)

nekupuj haswell - sotva usetris. kup proste skylake + ddr4. vhodne pro soucasne i nove hry (nejakou chvili potrva, nez hry budou vyzadovat vice nez 4 silna jadra)

nemas tam (ani 128 GB) SSD - vhodne pro OS, jinak PC bude jak slimak

R7 370 je velmi slaba karta a nevhodna pro takto silny procesor. priplatil bych 2 tisice, pockal 3 tydny na RX 480 - vykonostne budes uplne jinde a hodne dlouho nebudes muset upgradovat

urcite, potrebujes desku se socketem 1151. ani tady ale neni dobry napad usetrit kazdou korunu, jeji napajeci kaskada by mela byt advekvatni pro dlouhodoby provoz nepretaktovaneho i5 (spise nez nejakeho Celeron dvoujadra) - chipset je ale fuk.

nezapomen na ddr4 misto ddr3.

konkretni model neporadim, to necham na ostatnich. neproslo mi to v ruce a nemam prilis velky prehled o skylake deskach. ja se te jen snazim posunout spravnym smerem.