Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopírování z webů

pokud má autor nějaké stránky pod tím textem napsáno že pokud to nedovolí tak se to nesmí jinde zveřejnovat, tak je to fakt nelegální i když uvedu zdroj?

to je v podstate omyl,pokial je to autorsky chránený obsah a autor nepovoluje žiadne kopírovanie,tak pokial to autor nejakým spôsobom vyokladuje,aj skopírovanie jednej jedinej vety je porušenie autorských práv,bez povolenia autora je možné citovať,kopírovať výlučne pre akademické/výukové účely a pre výlučne osobnú potrebu,pokial sa skopírovaná časť nijako nesprístupní iným,žiadne iné kopírovanie nieje v poriadku ,ani v súlade s ochranou autorských práv....

pokud to nedovolí tak se to nesmí jinde zveřejnovat

Otázka je, jestli to, co má na tom internetu vystaveno, je opravdu chráněno autorským zákonem. To, že tam napíše, že "pokud to nedovolí tak se to nesmí jinde zveřejnovat" asi nebude stačit.

Mozem ta udat aj ja aj poradna :-D A pozadovat autorsky poplatok za pouzitie mojej nesmierne inteligentnej myslienky :-D

P.S. v tomto pripade je zmysel tej vety vseobecne znamy takze to sa ani neda dokazat ze si to skopiroval a ne napisal sam, v tomto pripade by slo skor o tu formu zapisu, lebo ta je moja :D

Su tam uvedene u kazdej aj odkazy na autora resp. zdroj informacie. To je dovolene za urcitych predpokladov (uvedies autora a je to na akademicke ucely alebo na to aby si to obkecal), viz aj Wikan vyssie.
P.S. a neviem kde vidis okopirovane texty, ptz typicky by tam nemali byt okopirovane texty.