Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojenie dvoch wifi zariadení na jednu wifi sieť

Mám modem na príjem internetu od Slovanetu Cisco EPC3825, od neho mám natiahnutý ethernetový kábel do najvzdialenejšej izby a pripojený do zariadenia D-Link DIR-518L. http://access-pointy-routery.heureka.sk/d-link-dir -518l/
V tejto vzdialenej izbe mám vďaka tomuto zariadeniu a prepojeniu tiež dobrý wifi signál. Problém je, že táto wifi je akoby druhá sieť a tým pádom nemôžem zariadenia v domácej skupine prepojiť (tlačiareň zo vzdialeného notebooku, notebooky vzájomne a pod.).
Prosím o radu, neviem, či je možné nastaviť ten D-link tak, aby nevznikla druhá sieť, ale iba jedna alebo aspoň, či je nejako možné prepojiť dve wifi siete v jednej domácej skupine.
Čítal som veľmi veľa diskusií na takmer rovnaký problém, avšak vždy s inými zariadeniami, takže, žiaľ, rady boli pre mňa nepoužiteľné (alebo som im nerozumel).

Teraz mi to funguje tak, že mám nastavenú wifi s rovnakým menom aj heslom, keď chodím s mobilom po byte, pekne sa prepne z jedného wifi zdroja na druhý. Avšak, žiaľ, v domácej sieti, v domácej skupine sa to správa ako dve siete, medzi ktorými nie je prepojenie. Nemôžem prenášať súbory z PC do PC, tlačiť na tlačiarni v inej miestnosti a pod.

Fotky si nepozriem, chcem aby si sam vyvvinul trosku snahy;o).
Princip...ak mas v sieti outer a ten je dhcp serverom vsetky ostatne routre v sieti zapoj do LAN portov a vypni na nich dhcp server. Tym padom z nich robis obycajne AP a mas ich ako switche.
Routre maju vacsinou defaultne ip adresy rovnake napriklad 192.168.0.1, takze ak mas dva routra s takouto rovnakou IP adresou tak druhemu ako prve co spravis pridel ip adresu 192.168.0.2 napriklad, aby ich nemali rovnake a ty mohol manazovat obe zariadenia v buducnosti.
To je cele.

to nemá význam, nie že by som nechcel vyvinúť snahu, ale napr. ten druhý router má iba jeden port pre ethernetový vstup, to, čo píšete som už čítal veľa krát, prešiel som niekoľko diskusií, ale nič mi to nehovorí, pokiaľ to nie je konkretizované na moje podmienky.

Z hlavného routru mám kábel (ten, ktorý slúži na pripojenie internetu do PC) daný do jediného vstupu toho druhého zariadenia. Ako však na ňom vypnem DHCP server, netuším. Alebo trochu áno . Je tam možnosť nepovoliť DHCP, ale neviem, či to stačí.
A v časti nastavenie "Internet" nemám možnosť nepovoliť DHCP, ale musím namiesto toho dať iný profil, ale neviem aký.

toto určite nie je v manuáli :-)
v NETWORK som DHCP vypol
prosím, ak sa vám zdá (nielen vám), že radíte lenivcovi, ktorému sa to ťaží urobiť a nejako na to prísť sám, tak to nerobte
radíte v skutočnosti človekovi, ktorý vie kopec vecí, ale jednoducho toto ešte v živote nerobil a pri niektorých výrazoch a zvratoch sa nevie zorientovať. Avšak pri troche trpezlivosti a vysvetlení to vie zvládnuť. :-)
ďakujem.

s tou IP je to horšie, na hlavnom zariadení mám IP LAN 192.168.0.1
ale na tom druhom 192.168.100.1 keď som chcel zmeniť na 2 (posledné číslo) vrátilo sa to naspäť.

neviem, čo je rozsah toho prvého, že by "Starting IP Adress" 192.168.0.10 znamenalo od? a potom neviem, čo je horná hranica, skúšam hladať.

na hlavnom zariadení mám IP LAN 192.168.0.1

kdyby ses do toho hlavního krámu podíval, možná má nastavené, že poskytuje dhcp v celém rozsahu, tj dalšímu dhcp klientovi v síti přidělí 192.168.0.2
a stejnou ip vychytrale ručně nastavuješ druhému routeru - snad chápeš, že to je blbost.

když zapojuješ 2 krámy v síti za sebou, předpokládal jsem, že tušíš co děláš, ostatně o režimu bridge se ti zmiňovali, já ti psal udělat z toho switch.
neposloucháš, nečteš, nemá to cenu.

to veru nechápem, že je to blbosť
neviem, čo je režim bridge, neviem, čo je switch, nežiadam ani o ich popísanie, to si samozrejme nájdem na internete

počúvam a čítam, ale okrem toho nechápem ani váš prístup, celkom sa to začalo rozbiehať a mám dojem, že už by to skoro šlo, i keď ešte sa s tým musím pohrať, škoda len, že ma obviňujete z lenivosti, z nečítania, nepočúvania, vychytralosti... keby som tým veciam rozumel tak, ako očakávate, tak tu nepíšem otázku a už dávno to mám urobené.

Prepáčte, ale keď sa pozriem na IP toho hlavného zariadenia (a pozeral som na to už niekoľko krát), ja naozaj podľa toho neviem, či to poskytuje DHCP v celom rozsahu (je to na snímke), rozumiete mi aspoň trochu?

ďakujem za váš čas.

cisco začíná rezervovat dhcp až od 192.168.0.10 výše - už počítají s lidmi, ktří něco naslepo staticky rezervují a na nic se neohlížejí, to je dobře.

upc router má lan ip 192.168.0.1, dlink má 192.168.100.1
to znamená, že přes všechny komentáře jde opravdu o dvě různé sítě za sebou a dlink je od sebe odděluje, je v režimu "router s natem" a tvoje zařízení před a za dlinkem na sebe nevidí, to je správně, jen to asi není tvůj cíl.

máš manuál, máš dlink před sebou, tak s ním konečně něco dělej.
1) buď umí režim bridge a tím všechno nastaví za tebe.

2) nebo z něj udělat ap (pouhý "wifi-switch") ručně:
- změnit lan/network ip dlinku do sítě cisca, třeba 192.168.0.222 (wan/internet neřeš)
- zakázat dhcp na jeho lan straně
- kabel od cisca vrazit do lan vstupu dlinku, wan můžeš přelepit. a toto je situace, kdy se pevná adresa dlinku objeví v síti 1.routeru, proto nesmí být v konfliktu s dhcp adresami cisca.

máš to tu popsané asi potřetí.
a nechcu už vidět zmenšené nečitelné jpg screeny, viz ten dlink.

Ďakujem,

- v nastaveniach Network som vypol DHCP Server
- Wifi názov aj heslo som dal totožné zo sieťou základného zariadenia
- zmeniť LAN IP Adress sa mi nepodarilo, keď ju zmením na 192.168.0.222, dám uložiť, ukazuje čas, potom sa to stále zasekne a zostane pôvodná adresa
K wifi som sa pripojil avšak iba prístup bez internetu, keď som spätne povolil DHCP, funguje (samozrejme ako na dve siete, nie jednu)
- prístroj D-Link 518L nemá vstupy LAN a WAN, má iba jeden ethernetový vstup.
- v nastaveniach je ešte "Internet" kde sú profily, to riešiť nemám? Nechal som tam profil DHCP, je tam aj možnosť statická IP. Neviem, či to malo vplyv na funkčnosť.

V návode je aj funkcia Pripojenie k hotspotu Wifi, kde len naskenujem svoju sieť, to je možno požadovaná funkcia, ak sa nemýlim. Avšak toto ide len cez pripojenie do D-Linku prostredníctvom wifi, ja však potrebujem cez kábel (cez wifi je signál na požadovanom mieste slabý, preto tam mám natiahnutý kábel).

Takže zatiaľ to asi nechávam tak, zariadenie ide dobre, len nemôžem prepojiť cez sieť počítače a tlačiareň.

(tie screeny sa mi dajú čítať pekne, i keď neviem, možno na mobile je to horšie).

Ďakujem
a akú? lebo keď som to skúšal včera, tak mi písalo, že je v konflikte s IP LAN adresou
a tiež sú tam údaje ako:
Subnet mask - to zrejme bude 255.255.255.255
Default Gateway: to neviem
Primary DNS Address: ani to neviem

Neviem, či musím vyplniť aj Secondary DNS Adress
a MTU, tam asi 1500

Ved to tu uz bolo povedane...musi to byt ine ako uz pridelil dhcp server.
Ak dhco prideluje napriklad od 10-254 tak ked das ip 192.168.0.9 nemozes sa "zrazit" s niekmym z dhcp rozsahu.
MASKA je pravdepodobne 255.255.255.0
Brana bude 192.168.0.1 (alebo si pozri default branu na niekom kto ma ip z dhcp).
Dnska ani davat nemusis pokial nechces, aby D-link siel na net, ale ak chces daj mu 8.8.8.8 a sekundarne ani davat nemusis.
MTU nemen, ak by nieco neslo skus dat napriklad 1492.

no neviem, či to už bolo povedané tak, aby to bolo aj pochopené, nerobím takéto veci každý deň, v podstate prvý krát v živote
bavíme sa teraz o dvoch nastaveniach, jedno je v Network a druhé Internet, to mi radíte teraz, v Network kolega predtým (od začiatku som netušil, kde kto ktoré myslí, až teraz trochu, keď som napísal, že sú tam dve nastavenia Network aj Internet)
DHCO mám mať vypnuté na tom druhom prístroji, tak neviem, či niečo potom aj tak prideľuje alebo podľa toho sa mám riadiť, čo pridelovalo predtým? Na hlavnom prístroji rozsah DHCO zistiť neviem, nevyznám sa to, že ktorý údaj to je (preto som sem dával tú fotku)
Ďakujem za snahu.

Podla popisu vie ten D-link rezim bridge, takze ak das rezim bridge a pojdes podla wizarda, co sa ti tam spusti malo by ti to fungovat.
Ak to wizarda nema tak zadaj pri rezime bridge tie veci, co sme tu uz pisali.
Celu siet ma riadit to Cisco, ostatne zariadenie maju sluzit maximalne ako hlupe switch/AP.
Ak nevies zistit rozsah DHCP tak zadaj 250 naprilad, skoro kazdy (okrem Mikrotiku) prideluje IP adresy od zaciatku, takze 250 sa nezrazi s nikym.

Výrobca: D-Link Trieda produktu: Router/Internet gateway WAN konektory: 1x 10/100BaseTX (RJ45) LAN konektory: USB 2.0 Pracovný režim: Bridge (sieťový most), Media Server,... celá špecifikácia

Brana je predsa to Cisco, cize ak ma Cisco IP 192.168.0.1 tak potom to bude 192.168.0.1.

Niečo iné je, čo napíše predajca a čo skutočne výrobok dokáže podľa výrobcu. Nikde v ovládaní niečo také ako "Bridge" nie je. Zmienka o "Bridge" sa nenachádza ani v manuáli k výrobku http://content.etilize.com/User-Manual/1028153537. pdf
Dnes som skúšal nastaviť starý iný router (nemá wifi) iba ako "rozdvojku" tak, aby zostali všetky káblové vývody v jednej sieti. Išlo to ako po masle, len som vypol DHCO, zmenil IP na 192.168.0.222 a prívod dal namiesto do WAN do LAN. Hneď to pekne išlo.
Na tom D-Link 518L však je iba jeden prívod, darmo som vypol DHCO a zmenil IP, buď dalo "Internet bez pripojenia" alebo internet šiel, ale stále v druhej sieti. Tak som to nechal zatiaľ tak, možno sa to ani nedá nastaviť do tohto režimu.

znovu nastavuješ wan (internet) rozhraní.
proč? jsi normální? nečetl jsi, co ti už někokrát psali výše?

ještě ses nepochlubil, jestli jsi v možnostech našel režim bridge - tehdy to nastaví všechno za tebe.
nebo si ten dlink máme jít všichni koupit a hledat to za tebe?
když to neumí, uděláš z něj switch bez wan vstupu, návod jsi dostal už 3x.

když to chceš za každou cenu nastavovat po svém a zdejší odpovědi ignoruješ, proč ses vůbec ptal?
mohl jsem dělat něco rozumnějšího, než ztrácet čas s ........