Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukládání souborů cookie

Ahoj, měl bych menší dotaz. Pořídil jsem si nový telefon, takže do něj instaluju aplikace a tak. Nainstaloval jsem si google chrome a vlezl do nastavení. Koukám na soubory cookie, což je podle základního nastavení povoleno. Něco málo jsem si o cookie na netu četl, s tím že to jsou malé soubory, které shromažďují info o tom, co procházím, o co se zajímám a tak dále. Celkem nemám rád takový to novodobý sledování uživatelů pomocí techniky (poloha, co prohlíží a já nevím co všechno)..Chtěl bych se zeptat, když zakážu ukládání cookie, co to ovlivní?

A ještě jeden dotaz, na starém mobilu (android), jsem měl funkci, že šly upravovat oprávnění appkám, takže jsem ji třeba stáhl a mohl jsem si navolit, že nechci, aby appka sledovala mou polohu..Jak teď ale hledám, tak to byla asi vyjímka a úprava výrobce, protože teď jsem v mobilu nic takového nenašel - Jedná se o android 5.0.1 (P8 lite)..Pokud by to nějak šlo a věděli byste jak na to, tak budu rád.

Díky moc, mějte se.

V nastaveniach telefonu mas to co tam je. Nic ine neni. Urcite mas nastavenia o takych veciach aj v novom telefone, ale neviem co konkretne mas na mysli. Jednotlivym app sa extra veci nastavovat nikdy nedali, len pri instalacii vidis co app pozaduje a bud to povolis = app sa nainstali, alebo to nepovolis a app sa nenainstali.