Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet explorer nefunguje

Zdravím.
Mám notebook Asus EEE win xp home edition a Panasonic CF 18 win xp professional.
Na oboch som preinštaloval windows a odvtedy nejde na nich IE, zobrazuje len tu úvodnú stránku www.msn.com ktorá funguje normálne, a ešte funguje www.bing.com ale keď chcem ísť napríklad na www.google.sk tak vypíše hlášku:

Stránku nelze zobrazit
Požadovaná stránka není dočasně k dispozici. Webový server má pravděpodobně technické potíže nebo je třeba změnit nastavení prohlížeče.

-------------------------------------------------- ------------------------------

Vyzkoušejte následující možnosti řešení:

Klepněte na tlačítko Aktualizovat nebo akci zopakujte později.

Pokud jste adresu zadali do řádku Adresa, zkontrolujte, zda je zadána správně.

Nastavení připojení zkontrolujete pomocí dialogového Možnosti Internetu v nabídce Nástroje. Vyberte záložku Připojení a klepněte na tlačítko Nastavení. Toto nastavení by mělo souhlasit s parametry dodanými správcem místní sítě nebo poskytovatelem služeb Internetu.
Zkontrolujte, zda bylo zjištěno připojení k Internetu. Pokud správce toto nastavení povolil, systém Windows může automaticky prohledat síť a zjistit nastavení připojení.
V nabídce Nástroje vyberte položku Možnosti Internetu.
Vyberte záložku Připojení a klepněte na tlačítko Nastavení místní sítě.
Vyberte položku Automaticky zjišťovat nastavení a klepněte na tlačítko OK.
Některé servery vyžadují 128bitové zabezpečení připojení. Nainstalovanou sílu šifrování zjistíte v dialogu O aplikaci Internet Explorer v nabídce Nápověda.
Pokud se snažíte připojit k zabezpečenému serveru, zkontrolujte, zda je toto připojení podporováno v nastavení zabezpečení. V nabídce Nástroje vyberte položku Možnosti Internetu. Na záložce Rozšířené vyhledejte oddíl Zabezpečení a zkontrolujte nastavení položek SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0 a PCT 1.0.
Klepněte na tlačítko Zpět a zkuste použít jiný odkaz.

Server nebyl nalezen nebo došlo k chybě v systému DNS.
Aplikace Internet Explorer

Cez mozzilu ide všetko normálne.
Pripojenie mám cez kábel.
Skúšal som aj cez wifi a externý usb modem.
Ten IE potrebujem k práci.

máš tam xp sp3?
na tak slabý stroj nemá smysl doporučovat jiný prohlížeč, ie8 by to zvládat mělo.

- nastav si normální dns. když se nedá spoléhat na providera, libovolné public-dns, třeba od google: 8.8.8.8 + 8.8.4.4
- pokud sis iniciativně doinstaloval antivir, zase tu zbytečnost odinstaluj, na tom atomu to může jen škodit.