Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poloha HDD v case

Zdravím.Možná hloupá otázka, ale může být HDD v case provozován v jakékoliv poloze?Např. i ve vertikální nebo pouze jen v horizontální?Předem díky.

pri tech otackach je poloha uplne jedno, i kdyz bude sikmo nebude to nicemu vadit - ne ze bych to delal, ale rotujici plotny jsou celkem slusny gyroskop. V ere Amigy jsme do A600 a A1200 bezne davali disky "sikmo" pod klavesnici neb jinak tam nesly. (3.5" misto 2,5") - slouzilo to spolehlive roky.

tem je to taky jedno, gyroskopicka sila bude radov nekde jinde nez gravitace. Jedine co vadi jsou ty hlavy, ramenka na kterych jsou - tam to u dnesnich disku asi nejaky dopad muze byt - pri dnesni hustote zaznamu, hlavach jake se pouzivaji a potrebne presnosti. Pri nejakych zachranach dat, klonovani atd. jsem kolikrat disk "na sikmo" mel a vzdy to fungovalo, ale pro trvaly provoz bych to dnes uz takhle samozrejme nikam nedaval. U disku one ery kdy jsme je do tech Amig davali sikmo to bylo fakt jedno.

BTW - v jake poloze mas disk u notebooku? ;-)