Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hp pavilion 15-bc003nc (nový notebook na trhu)

Dobrý den,

píšu ohledně nového notebooku, který se nedávno objevil v prodeji. Jde o https://www.czc.cz/hp-pavilion-15-15-bc003nc-strib rna/191398/produkt.

V českých ani zahraničních diskuzních fórech, či recenzích se tento notebook neobjevuje a tudíž bych chtěl rozvinout diskuzi o tom, jestli je tento notebook dobrou volbou. Jeho parametry jsou za tuto cenu úctyhodné a pro mě naprosto vyhovující.

Otázky, které jsou však v tuto chvíli nejasné: 1. kvalita chlazení a větrání, 2. výdrž baterie, 3. kvalita zpracování.

Tento nový Pavilion navazuje dle mého názoru na loňský model https://www.czc.cz/hp-pavilion-15-gaming-edition-1 5-ak002nc-cerna/179936/produkt a je velice podobný před nedávnem vyšlým modelem HP OMEN- http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/laptops-po rtable-pcs/laptops-and-netbooks/hp-omen-15-1322151 /review

Byl bych rád za jakýkoli názor, připomínku, recenzi, návrh, poznámku, či cokoli co by mě přesvědčilo proč si notebook koupit nebo ne. Děkuji

Stále čekám na nějakou recenzi, ovšem kdy bude, to bych věděl moc rád. A proč oblouček? V dnešní době se HP dle mého názoru dostaly na dobrou kolej (záleží na konkrétním notebooku)- nejde o všeobecné hledisko... Tenhle konkrétní model se mi zdá jako velice dobrá investice.

problém možno bude v tom,že pavilion 15 séria s kodovým označením bc003nc sa predáva zatial len v cz/sk cez alzu,podla komponentov rovnaký notebook ale s označením bc003us sa predáva na americkom kontinente a bc003na vo zbytku europy mimo cz/sk a varianta s corei3 s koncovkou produktového kodu se...či budú mať všetky varianty rovnaké chladiče,baterky a rozdiel bude len v kodovom označení podla regionov predaja,alebo sú tieto komponenty rozdielne je velmi ťažko zodpovedatelná otázka,recenzií na anglo/americké varianty predávané napr.cez newegg a hp store usa/gb existujú,či budú mať nejakú výpovednú hodnotu aj pre bc003nc je takisto velmi ťažké povedať......

Ahoj,

přesně tuhle otázku řeším taky...

Nicméně se zdá, že jde o povedenější verzi toho staršího zeleného s označením (15-ak...). Předchozí verze měla špatně řešené chlazení s jednou vrtulí s výdechem na pravé straně. Údajně se přehřívala, což mělo i vliv na výkon. Podle všeho nová verze v bílém provedení (15-bc...) má chlazení stejné, nebo podobné výkonnější řadě HP Omen 15. Podle údajů výrobce a fotek zmizela DVD mechanika a na stranách nejsou větrací mřížky, ty jsou umístěné zezadu, kde bývala baterie. Jde tak o posun směrem ke konkurenci (Lenovo IdeaPad Y500, ACER Aspire Nitro, aj.).

Rozhodně má nová verze i lepší výbavu, kterou v této cenové kategorii (cca 25tis.) nabízí pouze zmíněná řada Lenovo Y500 a Acer Nitro. Zejména jde o paměť DDR4 (DDR3 výrazně pomalejší), grafika GeForce GTX 960M 4GB GDDR5 (ta je až o 30% rychlejší než dřívější GTX 950M s DDR3), bezkonkurenční jsou pak disky SSD 128GB + HDD 1T se 7200 otáčky. Zde poráží mírně Lenovo (SSD 125 + HDD 0,5TB 5200 ot.) a drtivě ACERA (ten má v ceně do 25 tis. jen SSHD 1TB 5200ot.). ACER má ale výhodu s procesorem i7-6700HQ.

K Tvojí otázce:
- DELL Inspiron 15 je horší o DDR3 a má jen SSHD
- Lenovo Y700, to je jediná konkurence v této ceně, všechny parametry stejné, horší je jen disk HDD s 5200ot., díky SSD to ale asi nebude podstatné, váhám nad ním a rozhodne prohlídka v obchodě (plasty a display)
- ASUS K501UX, ten neber, téhle cenové kategorii je s úsporným 2 jádrovým procesorem i7 6500U, který je o cca 30% pomalejší než 4 jádro i5 6700HQ, výrazně horší je grafika GTX 950 (mám pocit že je s DDR3), RAM je jen DDR3, tahle řada není špatná ale musel by jsi přihodit 3 až 5 tis. aby jsi měl stejné parametry NB.

Ke zvážení bych přidal zmíněný ACER Aspire Nitro II za 25.988 Kč, má lepší procesor i7-6700HQ, ale mizerné disky SSHD 1TB a jen 5200ot.

Můj závěr je buď HP Pavilion 15 (bc003nc), nebo Lenovo IdeaPad Y700 - 80NV00BLCK, do 25 tis. dnes nic výkonnějšího není... Zítra se jdu na oba podívat...