Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BAD SYSTEM CONFIG INFO - Problém

Zdravím Vás,
předem upozorňuji, že nejsem žádný pc specialista, ale dnes k mé smůle jsem ráno zapnul počítač a nefungoval. Při zapnutí nabíhá, pak píše že je nějaký problém s diskem a po odpočítávání nemilá modrá smrt. Problém byl nazván jako Bad System Config Info, po hledání na internetu jsem došel na toto video:

watch a tohle je přesně to co se mi děje. Tady ale vyřešené přes:

bcdedit
bcdedit /deletevalue {default} truncatememory
bcdedit /deletevalue {default} numproc

jenže je tu malý problém. Já tam vůbec nevidím truncatememory ani numproc, a když tam napíšu přesně tohle, tak to vlastne napise, že to prakticky neexistuje. Není možné že odešel disk? Nebo je nějaké řešení?

Moc děkuji za rady.

v tom videu neni nic o tvojom probleme s diskom. ten ries ako prvy.
ako mozes riesit nieco s pc, ked si si nie isty, ze mas vsetky komponenty funkcne? ked sa ti raz na disku pokazili nejako data kvoi nejakemu problemu, tak treba pocitat s tym ze system nenabehne.

Riesis nejaku hlasku, ale ze mas problem s diskom, to veselo ignorujes a vobec ta to netrapi...zaujimava logika.

Ostatní mi aspon poskytli radu, tady jsem ji za hodinu žvanění nikde nenašel. Když asi nevím co s tím mám, je pro mě logický, že se zde budu ptát, nebo snad ne? Na debatovací kroužek se chodí jinam. Sem jsem přišel pro radu.

Radu nedostanes, pretoze si stale nenapisal aky problem s diskom si vlastne mal. Preco naivne cakas ze ti tu budeme teraz popisovat 200 moznych veci, co sa tam mohli stat?
Ze tu zvanis o blbostiach a si neschopny dodat pozadovane informacie, aby sme sa vobec niekam pohli, je tvoj problem. Ty mas nefunkcne pc, nie my. Ty mas v prvom rade spolupracovat.

Ako to, ze nechapes taketo zaklady kazdodenneho zivota? Si robis srandu?

Je zbytocne sa pytat co bude ak bude disk po otestovani dobry. to uvidime potom, ked si budeme isti. otestujes, uvidis. Problemy s diskom nebyvaju hlasene len tak pre zabavu.

mám podezření na chyby souborového systému. jestli naběhne aspoň nouzový systém, tam spustit kontrolu disku.

jinak bych ji spustil z hirens boot cd, anebo vytáhnout disk, přidat do stoláku a spustit kontrolu tam.
taky podle crystaldiskinfo zjistit, jestli tomu disku něco není.
a do třetice: chyby zápisu na disk může způsobovat vadná paměť, takže memtest z boot cd.

jsi teprve asi tisící kus "dnešní generace", který by mohl dostat libovolný návod a zas to po tisící vypadá jako ztráta času:
nečteš, že je dobré ověřit stav souborového systému, stav disku, funkčnost ramek.
řešíš z toho jen jedinou věc a hned u způsobu jak to provést se místo práce jen vykecáváš a pak píšeš, co by kdyby.

i obrazovka s nápisem "BAD SYSTEM CONFIG INFO" mívá více informací - pokud to zrovna není odpad w8-w10.
ale my tu hádáme jen z těch zlomků, které milostivě poskytneš.

jdu si dát pivo z křišťálové karafy, třeba mě osvítí věštecké schopnosti.