Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber cloudoveho uloziska

Hladam nejake cloudove datove ulozisko. Momentalne pouzivam Google Drive, ktory my plne vyhovuje az na jednu vec - potrebujem mat adresar ktory je na lokalnom PC a na ktorom su zrkadlene data z cloudu chraneny heslom.
Google Drive to neumoznuje (aspon som na to este neprisiel ako to spravit). Inak by som pri nom ostal.
Chcem to prevadzkovat pod Win7. Nejake napady co by som mohol vyuzit?

Vdaka

No asi tak nejak ako pises :-[

V kadom pripade ak by existovalo riesenie, kde by som si nastavil synchronizaciu vybraneho adresara s nejakym cloudovym uloziskom a ten adresar by zarovem mohol byt zaheslovany (uplne staci ak sa zada heslo raz - pri prvom otvoreni adresara po restarte PC), tak toto by som povazoval za dostacujuce pre moje potreby. Ako pisem, nie je tam nic citlive, ziadne videa zo svadobnej noci a pod :-p

1. heslo se louská 10 let dnes. Jsi si si zcela jistý, že to bude platit i za 5 let? Viz třeba MD5 a RC4, které se dnes už dají prolomit.
2. ty pravé útoky neprobíhají náhodně, ale promyšleně - útočník zná cíl a ví po jakých datech jde. Že sem tam shrábne něco nějaké skriptující děcko, to je většinou důsledek opomenutí bezpečnostních pravidel obětí.
3. na základě tvých lesních fotek nedělej zobecňující závěry, to bývá první chyba oběti.

Taky mam soubory na MEGA, osobne to povazuju za bezpecnejsi nez Google Disk nevo OneDrive, ikdyz ty oba taky vyuzivam.

Nicmenene v rovine teorie je uplne jedno, ze se tobe meni pokazdy klic, to proste neznamena, ze neexistuje universalni desiifrovaci klic.

zaheslovaný soubor

zaheslovany 7-zip (RAR) je sifrovanej sam o sobe, ten uz pri dobre zvolenem hesle ani nepotrebujes sifrovat v ulozisti.

Tady jde spis o to, ze pokud by nahodou existoval universalni desifovaci klic, coz ani ty ani nikdo z nas na poradne nevime, tak je to sifrovani MEGA na stejne urovni jako nesifrovani OneDrive nebo Gdrive.