Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po inovácii na windows 10 mi nejde klávesnica.

Dobrý večer. Dnes okolo 4 hodini som si dal inovovat windows 7 na windows 10. Ked sa to spravilo tak som išiel na internet a nechcelo mi písat. Namiesto toho ked som stukol nejaké písmenko na klávesnici mi zacal prehliadac nereagovat. Skúšal som písat aj inde napr. (vo worde) a spravilo mi to isté. Jedine kde mi ide písat je pri zadávaní hesla ked sa prihlasujem na pc. Ak viete co s tím tak poradte.

Ďakujem.

Ako uz karel dal link, mas tam nejaky problem s USB ovladacom. Mas si v BIOSe ci kde vypnut AiCharger+ alebo nainstalit spravny ovladac pre USB controllery, trebars skus v nudzaku ci to nepojde tam lepsie. Nabuduce nic neupgraduj, ani keby to pisalo ze bude potom cely rok lepsie pocasie.

Jediná rada, ak máš svoj HW registrovaný pod novou licenciou W10 OEM, znie:

Stiahni si ISO W10 1511 podľa bitovej verzie x32/x64 HW, rozbaľ ISO napríklad (WinRar) a klikni priamo v gr. prostredí W10 na Setup.exe. Zvoľ v tmavomodrom okne ponechať pôvodné užívateľské nastavenia a nainštalovaný SW. Po troch reštartoch bez tvojho zásahu mašiny budeš mať opravený systém.

(cca 30 min. roboty. Výhoda, nemusíš sa babrať s výrobou bootmédií, formátovaním oddielu, apod.).

Ak bode chyba s klávesnicou zotrvávať, zopakuj detto inštaláciu, ale s čistým štítom tiež zo Setup.exe. Bordel po SW a users dátach a tvojich nastaveniach ti zostane zhrnutý v zložke Windows.old, k očumovaniu.

Ak nenastane ani v druhom odseku náprava tvoj noťas je HW nekompatibilný s W10 (ako to pri 40% u noťasov bežne býva zvykom).