Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se nechce vypnout

Zdravím, když dám přes Start - Vypnout, tak zhasne obrazovka, myš a klávesnice, ale PC pořád běží a musím ho vypnout power tlačítkem. Neděje se to pořád, spíš po nějaký chvíli po spuštění. Žádná aplikace mi na pozadí neběží, ani aktualizace windows.. Zkoušel jsem reinstall, ale nepomohlo. Zapnout i restartovat jde. PC je nové, složené od CZC minulý týden. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Win10
i5 6500
Kingston 8GB DDR4
SSD Samsung 250GB
Evga SuperNOVA 750 G2
MSI B150A Gaming Pro 1151

1. musis nainstalit spravne ovladace, ptz od Win8 vypnout neni vypnou ale len sleep, az kym si to neprestavis (viz odpoved vyssie), a sleep ide spravne len s ovladacmi.
2. nesmies si tam instalovat viry a podobne gebuziny, tuniace utility, ani nic podobne. Nieco ti tam na pozadi bezi.
3. otestuj si hdd na vadne sektory, napr. v HD Tune, ptz pred sleep-"vypnutim" win zapisuje celu RAM na HDD do hiberfil, ptz to je hybrid sleep.
4. moze to byt aj HW problem, do BIOSu daj defaults, a skus aj linux, ked sa nevypne ani ten tak mas nejaky HW problem. Ked sa vypne, tak mas problem len s Win.