Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaka nejlevnejsi grafika umi akceleraci/HW decoding HEVC/.h265?

Viz nadpis, potrebuju do jinak ciste kancl sestavy neco co by umelo v pohode prehravat .h265. Nechce se mi do toho moc cpat. Netusite jestli existuje neco levnejsiho nez nVidia GTX950? Zbytek hw. je dany, 1150 slot s nejakym xeonem atd. Kdybych mohl vymenim to samo za 1151 a jakykoliv CPU ze Skylake generace, tam to slape fakt dobre... ale to je deska, procesor, pameti - to sefstvo nepovoli...

Predem diky za relevanti odpovedi ;-)

ten Xeon je bez grafiky, a grafika co tam je = stara mizerie ktera fakt .h265 nedava. Mam overeno ze na Skylake je to naprosto v pohode, klidne prehraje dve 4k HEVC soucasne, nebo - jako zajimavost z testu co jsem delal, soucasne 4k+2k+fullHD+720p, vse HEVC. Na 9** nVidii je to taky v pohode, to vim - ma dekoder HEVC (i enkoder, taky vyzkouseno, ale to v tomhle PC nepotrebuju). Proto se ptam, jestli treba neni neco levnejsiho "u cervenych". Vymena desky a CPU nepripada v uvahu, prinejhorsim budu muset prosadit tu GTX950, ale stve me to - nepotrebuju zadny extra 3D vykon, fakt jen prehravani videa.

Nepotrebujes ale dekodovat pres grafickou kartu, HEVC video bude dekodovat ten Xeon procesor a grafika se postara jen o zobrazeni - na to muze byt libovolna GK.

Kdyby slo o enkodovani do HEVC, tak opet bude enkodovat procesor Xeon a zde s tim GK nema vubec co docineni.

---

Radeony budou mit podporu HEVC de/kodovani az ted od RX 4xx.

zatial hardwarovo akcelerovať h.265 nevie žiadna lacná grafická karta,zatial je na to potreba súhry kvalitnej grafickej karty a procesora,samostatné akceletračné čipy dodáva Ittiam tech,Teradici 4KP60,BeagleboneBlack AM335x,Silicom PE2iSO a prídavné karty od nich...