Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 recovery - pomalý boot

Dobrý den,

mám jen stručný dotaz ohledně recovery ve Windows 8. Chci se zeptat, jestli je normální, aby boot do Windows 8 recovery trval déle než minutu. Samotný OS bootuje jako blesk :-), tak aby se třeba nestalo, že jednou, až budu recovery potřebovat urgentně, aby vůbec nabootovala. Nevím, jestli je to tak od začátku. Dnes jsem se tam při spouštění dostal náhodou.

Pisal som o fast start vo Windows, ne o BIOSu. Ten s tym nema nic spolocne.
Takze ten windows nevypinas, lebo si ten sleep ojeb urcite nevypol ked o nom ani nevies.

Recovery sice startuje z disku, ale co to je za disk (eMMC?) a moze tam byt vela veci ktore mozu vadit, napr. aj dalsie media strcene, alebo vyrobca ma specialne veci nejake urobene ktore sa robia vtedy.

Je to netb. s klasickým harddiskem. eMMC mám v tabletu.
Žádný fast start nepoužívám nebo o tom nevím. Vždy dám ve startu vypnout, tak předpokládám, že se ntb. vypne a nepřevede do spánku. Ta rychlost spíše připomíná vypínání, protože to skuečně chvíli trvá, než se vypne.

Fast start pouzivas lebo microsoft ludi ojebuje v defaulte, a nevypne sa to, zapisuje to RAM na disk (lebo hybrid sleep) a potom sa to zasleepuje. Skutocne vypinanie prave NEtrva chvili ale vypne sa okamzite, lebo nemusi nikam zapisovat celu RAM.
Ked si ten fast start ojeb deaktivujes, tak az potom budes normalne vypinat a normalne bootovat.

P.S. pisal som to tu uz doslova 100x, a stale ma prekvapuje ze sa ludia nechavaju microsoftom ojebavat ze jaki su super ze zrychlili boot, pritom hovno zrychlili, MS to proste urobit nevie. Tak vymyslaju len ojeby.

Jak je také možné, že při postu po stisku klávesy F9 recovery nabootuje výhradně v případě, že do ní před tím bylo nabootováno? Neboli, když jsem v recovery a pak z ní notb. vypnu, tak po příštím spuštění, když stisknu klávesu F9, tak do ní nabootuje. Kdykoliv pak jindy, při jakémkoliv spuštění můžu klávesu držet či vehementně mačkat jak chci, ale do recovery se nedostanu.

A jak si sa do toho recovery dostal prvykrat, ked pises ze to na nu nereaguje?

Je mozne ze to reaguje len po uplnom vypnuti (t.j. ked je faststart deaktivovany) alebo len po restarte, to zavisi od BIOSu. Ked si v recovery a zmacknes tlacitko tak to neni normalny shutdown moze sa to prepnut do nejakeho divneho stavu, bios pisu magori je v tom bugov jak nasrate, neries to. Dnes musis byt rad ked to nabehne aspon niekedy.

Pravda. Dostanu se tam vždy po restartu. Když je ale notebook vypnutý a já se tam chci dostat a po spuštění držím či mačkám F9, tak se neděje nic až na variantu, kdy byl notebook předtím v recovery mode, to ho pak vypnu a při dalším startu bez ohledu na časové prodlevě se tam dostanu.

Nemohlo. Mas faststart = neni to normalny boot ale prebudenie z S4. Logicky to potom nemusi reagovat na klavesy biosu, ked to je prebudenie a ne normalny boot.
P.S. dodnes nechapem naco to doprcic je ten faststart, ked chcem hibernovat tak to doprcic hibernujem normalne nastavim si po zavreti veka hibernuj. Tie MS napady su proste uplne mimo, asi sa tam nejaky dementny kravatak potreboval "realizovat". Keby radsej ti dementi v saku nerobili vobec nic, aby neskodili.