Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Word 2007 neotvára .doc

Ahojte,
mám Office 2007 a keď chcem otvoriť dokument vo formáte .Doc napr. z pracovnej plochy tak mi píše: "názov dokumentu! nie je platnou aplikáciou win32.
Ale, keď si otvorím program Word a dám Súbor-Otvoriť a vyhľadám si svoj dokument tak mi ho otvorí.
Keď som klikol pravým tlačitkom na ten dokument dal som otvoriť v programe tak sa mi tam zobrazil nie Word 2007 ale Microsoft Office 2007 Component.
Ak som ručne vybral Word2007 tak mi to opäť hodilo na ten Office Component.
Ja osobne si myslím že je v tom problém. Viete mi poradiť ako by som to zmenil?
Ďakujem :-)

Skúsil by som vyhľadať medzi nainštalovanými programami (ovl.panel) Office a vybral voľbu "change" - zmeniť. Následne dal opraviť - "repair"...
Pokiaľ sa ovšem nejedná o chybu spôsobenú upgradom na WIN10 - v tom prípade sa neudržím od smiechu... :-)

Niekde v start by mala byt polozka ze predvolene programy, skus si tam navolit predvoleny ten microsoft office pre vsetky typy jeho suborov

P.S: a co myslis tym "Office Component" netusim. BTW. Pouzivas microsoft produkty dobrovolne, a dobrovolne si za to platil? :)

V ovládacom panely v nastaveniach predvolených programov som to tiež skúšal. Nastavil som Word 2007 a aj tak nepomohlo.
No ono je to tak, že keď kliknem na ten dokument .doc, ktorý mám na ploche pravým tlačitkom, dám otvoriť v programe tak ja si nájdem umiestnenie Wordu (Program Files/Microsoft Office....)
a dám že si ho chcem otvárať v tomto programe. Lenže ono mi to stále vyhodí, že sa mi bude otvárať v Microsoft Office 2007 Component.
Zajtra sem hodím screen, aby ste to všetci lepšie videli. A práve to si myslím, že tam je problém. Na ostaných formátoch, napr. docx je normálne prevolený program Word 2007, nie žiadny Component. Len neviem čo s tým.
Mám no normálne zakúpený, originál DVD

ověřit, co je tam teď. jde to v registrech, nebo si to nechat vypsat - v cmd.exe ty tučné příkazy:

C:\> assoc .docx
.docx=Word.Document.12

C:\> reg query hkcr\Word.Document.12\shell\Open\command
HKEY_CLASSES_ROOT\Word.Document.12\shell\Open\comm and
<Bez názvu> REG_SZ "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE" /n /dde

C:\> assoc .doc
.doc=Word.Document.8

C:\> reg query hkcr\Word.Document.8\shell\Open\command
HKEY_CLASSES_ROOT\Word.Document.8\shell\Open\comma nd
<Bez názvu> REG_SZ "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE" /n /dde

pozn.: já předpokládám funkční výchozí větev registrů HKEY_CLASSES_ROOT\.doc, apod.
ale je možné si nesmyslně rozvrtat větev vlastního profilu v HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.doc
to zjistíš, když se k pc přihlásíš jiným účtem, jestli tam word funguje.