Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhodování o novým mikrofonu

Dobrý den, budu si kupovat nový mikrofon a nevím jaký si koupit. Potřeboval bych od vás radu jestli USB nebo Jack mikrofon. Na značce nezáleží ale Cena max 1000-1200 Kč. Mám to pro zábavu na Skypu a natáčení nějakých těch zábavných video pro kámoše. Děkuji za odpovědi. :-)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

jestli USB nebo jack zavisi od toho ci to chces strkat do jacku alebo do USB. A to zavisi od kvality tvojej integrovanej zvukovky. Normalne staci jack, ak nejaky pre mikrofon vobec mas.

Na znacce zalezi, ak ti nezalezi tak kup prvy co uvidis. Asi ti nejde o kvalitu, ked nezalezi.

Nezajima ma ziadne 5.1, ide o kvalitu A/D prevodu, a nasledne sum, bzukoty, a podobne skvele veci.
Ked to je do jacku tak to zavisi od zvukovej karty do ktoreej si to strcil (na doske, alebo sa da aj dokupit kvalitnejsia do slotu), a ked to je USB tak to ma zvukovku a A/D prevodnik uz v sebe a neda sa tam uz kvalita nijak ovplyvnit, typicky su v tom sracky lebo cinan.

Jaky konkretne si pockaj ci tu nieco nenapise audax, alebo niekto, ale zameral bby som sa na kvalitnejsie znacky napr. behringer alebo cojaviemco, ale neviem jake su tam ceny, asi to bude drahsie. Z cinskych tazko povedat, to neviem. Na znacce ZALEZI.