Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přesun W7

Dobrý večer,
brzy budu mít sestavený počítač, kde nebude žádný operační systém. Momentálně mám (počítač s) disk(em), kde je mimo dat i W7 (legální). CD jsem k PC nedostal, mám pouze produktový klíč. Jaké jsou možnosti? Jak můžu W7 přesunout na ten nový disk?

Děkuji předem za odpovědi.

Pokud je na tom starém PC štítek se sériovým číslem, je to OEM na 99,99%. NeOEM (krabicové) verze stály 2x tolik, W7/Pro cca 6,5 tisíc.

OEM je po nainstalování licenčně svázáno se základní deskou PC, ne s diskem. Přesunout to (překopírovat) půjde, ale nebude to fungovat. Windowsy je potřeba nainstalovat, poté nainstalovat všechny potřebné ovladače.

Původní OEM verze na další PC nainstalovat technicky půjde (musel by sis někde sehnat, půjčit DVD), licenčně je to ale stejné, jako bys to stáhnul z The Pirate Bay - i když některé zdroje tvrdí, že OEM používat opakovaně je OK.

To ti nikdo zvenčí nezaručí. Něco vypneš přímo v nastavení, něco dalšího externími utilitami či šťouráním se v registru a plánovači úloh. Z tohoto pohledu je výhodná enterprise verze W10, kterou ale obyčejný smrtelník nemá šanci koupit.

Informací (odporujících si) je hodně: od naivních MS fans, kteří jsou přesvědčeni, že se nic zlého (ve smyslu šťourání se v jeho osobních datech) neděje a že je to v pořádku - až po názory alternativních médií (aeronet), že je to čistě šmírovací nástroj a že šmíruje o 106 i po (zdánlivém) vypnutí/zakázání čehokoliv.

Sám se musíš zařadit, čemu uvěříš a čemu ne :-)

W10 mají rozšířenější nastavení různých funkcí i těch "sledovacích" jak píšeš. Starší systémy též odesílaly data do MS,jen to nebylo tak populární a zveličené jako u Windows 10. V sekci soukromí si vybereš co se bude nebo nebude odesílat. Ta bouřlivá reakce na údajné sledování zřejmě vypukla na základě testovacích verzí Insider Preview W10,na kterou ale každý uživatel přistoupil dobrovolně.

Hlavně jde o to, že microsoft už si třeba hlídá to, že nejdou stáhnout office.... sice je mám koupené, ale co když to za chvíli takhle udělají se vším, tohle budeme podporovat?! Já si sice hodně věcí kupuju, ale aby to nedopadlo jednou, že si člověk něco chce zkusit (stáhne si to) a pak dle toho jak se mu to líbí si to i třeba koupí... ale aby to nebylo jako u některých konzolí, kde se o něco takového člověk pokusí a má to zablokované.

Pokiaľ by išlo len o to, že kedy a a na aké stránky som chodil, s kým som kecal na fb apod.... tak toto ma vôbec netrápi. Čo sa mne "páči" na internete a od toho dostávam "relevantné" reklamy - toto je to najmenej, toto tu funguje už naozaj dávno.
Ale ak už niekto zbiera údaje o Tvojom PC, čo tam máš nainštalované, aké programy používaš a ako často ich spúšťaš, tak to je už priveľa...
A aby som robil softwarovému gigantovi "zadarmo" pokusného králika - testera nedokončeného WIN10, nie ďakujem neprosím...