Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade z gtx 960 na radeon rx 480

Zdravím, ještě jednou bych chtěl m-polovi poděkovat za zhodnocení sestavy z gtx 1070 pro kamaráda, ale ted bych měl dotaz já. Plánuji na mé, něco málo přes rok staré, paradně fungujici sestavě, upgrade grafické karty. Momentalně tam mám gtx 960 a planuji si koupit rx 480 od AMD. Prý to má být výkoné jako gtx 980. Jak moc bych si podle vás polepšil, kdyby to mělo výkon skutečně takový, jaký má mít. Ostatni komponenty jsou i5 4460,8 GB ram a zdroj Chieftec gpa 500w. A pak ještě vyzní otázka jestli 4gb verzi nebo příplatek za 8gb verzi.

Děkuji za vaše názory.

Trochu je takový upgrade předčasný.
Až se ustálí ceny, objeví testy a hlavně budou k mání nereferenční karty, tak asi lze o výměně uvažovat.
Tím spíše, že stroj ti maká počítám, že bez problémů.
Myslím, že asi 8GB videopaměť bude pro jeden FullHD monitor zbytečná a víceméně nevyužitá.
Takže klídek nespěchat.

Tak po dvou mesicích jsem zpět a chtěl bych si nějakou tu lepší grafiku pořídít, co myslíte ? https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-480-4g b-gddr5/195865/produkt (až někde bude k mání), viděl jsem nějaké testy, ale pořád si nejsem jist, jestli se opravdu vyplatí. Docela mě však zarazila cena rx470 4GB která je na czc jen o 200kc levnější. https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-470-4g b-gddr5/195861/produkt

Porad jsou ceny nasponovany a treba od MSI jeste ani RX480 nedorazily. Ja bych jeste mesic pockal, vlastne cekam a malinko me zacina trapit myslenka, ze vzhledem k celosvetove poptavce bude karet stale malo a i poptavka v CR je velka a prodejci jen tak nezlevni, podle me spadnou ceny na normalni, za ktere by RX470 a RX480 mely byt nabizety vzhledem k cene vyrobce + obvykle marzi ve vypocetni technice, tak nekdy v pulce rijna nejdrive.

Edit: Mit ale jako ty GTX960, tak jsem v klidu a RX480 si nadelim az pred vanoci, jenze ja mam integrovanou a novou kartu potrebuju.