Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook hrozně hučí

Ahoj. Strašně mi hučí notebook. Vyčistili mi ho ve dvou servisech a pokaždé řekli, že byl hodně špinavej, a používám i chladicí podložku, ale příliš to nepomohlo. Někdy je v klidu třeba hodiny. Ale někdy začne hučet jak motorovka. Pokud ho na delší dobu vypnu nebo dám do režimu spánku, tak to pomůže tak na půl hodiny. Nevím, čím to je, ale zdá se mi, že pravděpodobnost, že začne hučet, se zvyšuje, když s ním hýbu (zvednu, přenesu ze stolu) a když dělám něco graficky náročnějšího (sledování videa; hraní hry; BOINC /GPU/, když počítač nepoužívám). V čem by mohl být problém? V servisu mi řekli, že je to prostě starší typ a ty že jsou hlučnější, že se s tím nic udělat nedá, ale sestra má stejný počítač a problémy nemá. Mám Asus X5DIN. Mám ho od konce roku 2008. Moc děkuji za reakce.

Ak ho teda nemáš na tom koberci položený.
http://es.aliexpress.com/store/product/New-laptop- CPU-Cooling-fan-for-ASUS-X5D-X5DAB-X5DAD-X5DAF-X5D C-X5DID-X5DIP-X5DIE-X5DIJ/815252_32236912032.html? spm=2114.04010208.3.1.4t8ZMy&ws_ab_test=searchweb2 01556_10,searchweb201602_5_10017_301_507_401_10040 ,searchweb201603_2&btsid=ab662ddb-f751-4a7f-975e-d 73dffb42870

dostať sa k vetráku zdá sa nie žiaden problém. watch Stačí dať dole spodný kryt. Vyčistené je to za 5 min. Skontrolovať či je tá medená trubka od procesora horúca aj pri chladiči. Nečistoty sa zbierajú medzi ventilátorom a řebírkami chladiča. Tým bránia jeho chladeniu.

Kašli na maďarov a skús sa radšej zamyslieť, či by si opotrebovaný ventilátor nahradil "krátce použitým"
Je možné, že niekto použije ventilátor iba na skúšku, ale ja by som tomu moc neveril a radšej by som si priplatil za nový.

Dalsi moznost je kapnout trosku oleje do loziska. Nepomuze to na dlouho, protoze ten vetracek je vybehany, ale jako nouzovka... Pouzij kvalitni olej (NE kuchynsky!), a injekcni strikacku s jehlou, abys ten olej nenastrikala vsude okolo.
Zkousel jsem to u jednoho notebooku, kde by nahradni vetracek prisel asi na polovinu zbytkove ceny notebooku, a da se. Neni to zazrak, ale je to lepsi.