Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MU-MIMO, SLI

Zdravim, mohli by ste mi prosim vysvetlit naco sluzi na Wi-Fi MU-MIMO? Dalsi dotaz znie aby som mohol zapojiť dve grafiky do SLI napríklad 2x GTX 970 musi to podporovat aj CPU, musi mat dostatok PCIE liniek? Diky moc.

https://www.google.cz/search?q=Wi-Fi+MU-MIMO&ie=ut f-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=tctiV67 rFuSX8QfRxar4Ag#q=Wi-Fi+MU-MIMO&lr=lang_cs

Na 2x GTX 970 je ano potřeba adekvátní cpu. I když to pojede i se slabším, ale ne na plný výkon. Také zaleží na základní desce zda to podporuje. Nevím jak jiné, a např moje deska podporuje plné 16x i v sli/cross.

Jinak taky záleží na zdroji co dokáže utáhnout.

Mam pocit ze vsetky CPU so stejnym socketom maju stejny pocet PCIe liniek, takze ked to do tej dosky ide strcit tak to bude stejne. Ale neviem o ktorej rade CPU s abavis a nenosim vhlave detaily o vsetkych radach CPU.
Druhy slot ide typicky cez southbridge, takze to zavisi hlavne od dosky. Od CPu to zavisi v tom ze jak rychle spojenie ma so southbrdge (DMI bus)

Napr. skylake vsetky maju 16 PCIe liniek z CPU Skylake_(microarchitecture)#Architecture Niektore dosky to mozu rozdelovat na 2x8, ale typicky sa puzivaju linky CPU na jeden slot a southbridge na 2.slot. U AMD to moze byt inac to neviem zhlavy