Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zaablokovat uživatele, který používá VPN či proxy

Dobrý den přeji.

Již nějakou dobu čelím nákaze. A tím myslím uživatelské obcházení IP banu přes proxy či VPN.

Docela mne štve a určitě to tak má i více provozovatelů nějaké online služby, kam chodí větší počet lidí.

Nenapadá Vás řešení tohoto velmi otravného problému? Dříve, když jsem byl hráčem online her a vykoledoval jsem si IP ban, také jsem ho tímto způsobem obcházel. Jednou jsem však narazil na administrátora jedný hry, který mi tvrdil, že zná způsob jak někoho zablokovat i když používá proxy či VPN, MAC changer apod. Nechtěl mi však povědět, v čem je fígl.

Již nemám kontakt na tuto osobu, ale tvrdil mi, že o tomto způsobu neví ani diplomovaní technici. (tím nechci naznačit, že nediplomovaní ajťáci jsou nuly).

Pokud Vás napadá řešení, určitě přispějte. Budu rád a věřím, že nebudu sám.

Předem děkuji za reakce.

I proxy ma nejakou IP adresu, mozna je nekde verejnej seznam znamych proxy a da se pouzit nebo povolit jen rozsahy ceskych IP, pokud se tam pripojujou jen uzivatele z CR, tady asi moc verejnych free proxy nebude.

Nebo povinna registrace na email, samozrejme emailu se da vytvorit hodne, ale je to uz jen krok od registrace na adresu s poslanim aktivacniho dopisu postou, tim identifikujes jednoznacne 99% uzivatelu, otazka je, zda-li ti tam budou pak jeste chodit. :-)

Tak hra ma aj nejake ine prihlasenie/identifikaciu uzivatela, nielen IP, tak sa da zablokovat trebars to prihlasenie.
Ak ide o web a ne hru, da sa pouzit cookie (ten si moze uzivatel samozrejme zmazat ale je to krok navyse), pripadne mozes obmedzit povolene rozsahy IP apod.