Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pruhy na obrazovce u videí

Zdravím,
Potřeboval bych poradit jak zlikvidovat takový lomený obraz/pruh v obrazu, objevuje se to když je ve videu nějaký pohyb. Je to přesně to, co se objevuje u některých her, když nemáte zaplou Vertikální synchronizaci. Věděl by někdo co to způsobuje? Monitor mám připojený přes DVI kabel. Grafická karta MSI GTX 970 - 4 měsíce stará.

U webu to je tak spravne, scrollovanie prehliadaca neni sychnronizovane s vertikalnym zatemnovanim. Frekvenciu monitora mas nastavenu kolko?
BTW. mozno si este skontroluj nastavenia ovladaca grafiky, a preistotu nainstaluj spravny z webu vyrobcu HW.
P.S> u videa by to mal prehravac synchronizovat, aspon ked sa to prehrava cez overlay t.j. HW urychlovanie. Ale neskumal som to podrobne.