Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze se přihlásit do routeru

Dobrý večer,
dnes se nám vyskytl problém s připojením k internetu z podezření nabourání do sítě.
Předem musím říct, že tomu zrovna moc nerozumím, tak mě omluvte.
Chtěla jsem se přihlásit do routeru, abych zjistila počet připojených IP adres a zařízení (kvůli tomu nabourání).
Problém je v tom, že se nemohu přihládit do routeru. Na 192.168.1.1 prý píšu špatné heslo a 192.168.0.1 se vůbec nezobrazí. Původně jsem používala výchozí přihlašovací údaje, bezvýsledně. Router jsem resetovala s tím, že bych se s výchozími přihlašovacími údaji měla přihlásit, ale také to nešlo. Akorát jsem svou hloupostí dosáhla toho, že máme momentálně wifi nezabezpečenou (bez hesla) a opravdu bych potřebovala poradit, jak se do nastavení routeru dostat, abych heslo mohla nastavit.
Předem všem děkuji za pomoc a prosím vyvarujte se komentářů, že jsem nic takového ani neměla zkoušet- každý chybuje. :)
Jedná se o router Tp-link WR740N

Problém je v tom, že se nemohu přihládit do routeru. Na 192.168.1.1 prý píšu špatné heslo

• Pred jakym koliv krokem, se ujisti, ze kdyz pises HESLO ze nemas aktivovany CAPSLOCK a mas nastavenou klavesnici CZ, mozna se to i kdyz se nezda, toto byl principalni podnikovy problém sekretarek :-p

• V tom pripade, se prihlas (jelikoz byl restartovany) IP adresou (branou), ktera je uvedena vetsinou na STITKU ze spodu MODEMU/RUTERU. / v prirucce je uvedena jako tva vyse 192.168.0.1.
Zda-li pripojeni nadale nefunguje, doporucil bych ti i jiny WEB prohlizec.
• Vidim, ze je ktomu i SW typu EasySetupAssistant, ten jsi instalovala nebo jinak nastavovala?

Kdyz kliknes na tuto adresu, tak se ti zobrazi co ? ww1.tplinklogin.net
POZOR : Aby jsi se pripojila na tvuj RUTER z PC, tak to PC musi byt v té samé LOKALNI siti (napojeno na internet pres ten modem).

Udelame takovy mensi test :-)
• Stiskni klavesy <WIN + R> a do kolonky SPUSTIT (ktera se ti ukaze) napis CMD
Ted v tom cerném okynku napis :

ping 192.168.0.1

Co ti to napsalo ?

Nyní si otevřeme internetový prohlížeč a do adresního řádku zadáme buď výchozí IP adresu routeru, která je 192.168.1.1, nebo využijeme adresy tplinklogin.net, která funguje naprosto stejně. Po zadání a potvrzení tohoto údaje vyskočí přihlašovací okno, do kterého je nutné vepsat jméno a heslo pro přihlášení. V základním nastavení se za jméno i heslo píše slovo „admin".