Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání Windows 10

Dobrý den přeji. Mám takovýto problém. Bráchovi asi před rokem jsem poskládal PC dle Vašeho doporučení.
Má tam oficiální Win 7, deska MSI H81M-P33 (MS-7817), 2G RAM. Minulý týden jsem u něho byl na návštěvě a poprosil mě o nainstalování Win 10. Instalace proběhla úspěšně, systém se úžasně zrychlil, ale občas se PC
sekne. Pomůže jen tvrdý restart. Někdy se sekne během hodiny i třikrát, někdy vůbec. Podotýkám, že jsem z časových důvodů neprovedl čistou instalaci. Drivery na desku jsem pro Win 10 našel jen pro desku MSI H81M-P33 PLUS, nevím zda je mohu použít. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Vám za ochotu.

No, to právě může ukazovat na vadnou RAM nebo HDD. Už jsi zkoušel ty testy?
Může to být třeba i zdrojem nebo přehříváním, jak psal kolega níže. Osobně bych začal test HDD, potom RAM a když by to bylo v pořádku dal bych zpět WIN 7 a čekal, jestli se to znovu projeví.

Edit: Jestli jsem to správně-pozdě pochopil, dělá to na dvou stejných počítačích?
Tak zkus aktualizace, pokud to nepomůže, tak tam dej zpět sedmičky a máš klid.

jsem poskládal PC dle Vašeho doporučení... 2G RAM

to je vtip?

jsem z časových důvodů neprovedl čistou instalaci.

nikdo neví, v jakém stavu ty w7 byly. podle toho pak ty upgrady dopadají.
formát a znovu.

pokud kolem toho pc chodí nadšený přepastovávač, může být problém i ve špatné montáži.