Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry které potřebují direcX 9.0C nejedou :-(

Dobrý den, kamarád jsi koupil od jedné firmy použitý PC Business HP Compaq dc7700p s integrovanou grafickou kartou Intel® Q965/Q963 Express Chipset Family. Vše jede naprosto v pořádku, až na hry, které potřebují direktX 9.0C. V případě že se pokusí rozjet takovou hru tak to hodí nápis: Could not create Direct3D device (není schopen vytvořit Přímý 3D soubor). V dxdiag to ukazuje verzi DirectX 9.0C. Hry, které potřebují directX 9, nebo nižší, jedou naprosto v pořádku. Je možné, že výše uvedená grafická karta directX 9.0C nepodporuje? Jedná se přece jenom o PC, který je určen na kancelářskou činnost. Děkuji za jakoukoli radu či připomínku…

paměť je u grafiky celkem nepodstatná záležitost, pokud jí je více než 128MB a zároveň pokud se nejedná o top model (u kterého se předpokládá použití velkých herních rozlišení a textur)

Výkon grafiky na 70% určuje výkon GPU, 20% je rychlost paměti na grafice, 8% kvalita ovladačů a 2% velikost grafické paměti na kartě. Zapište si to už konečně jednou za uši, lámesníci! :-D