Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Raspberry pi3 a software pre windows OS

Mám raspberry pi3 nainštaloval som ho (win iot) a všetko je ok. Ale kúpil som to kvôli programu na kamerový systém. Je to jednoduchá aplikácia pre windows OS (cca140mb) na CD. Rád by som to rozbehal na raspberry ale neviem ako. Na win podpore som našiel "Windows 10 IoT Core API Porting Tool" myslím že to je program, ktorý mi túto appku pomôže na raspberry win iot rozbehať. Len neviem ako ho tam dostanem. Mám z github stiahnuť ten obsah na usb? Kam to treba nakopírovať? Ak sa nemýlim a táto API mi pomôže pri inštalácii softwéru na kamerový systém ako mám postupovať? Ak skopírujem obsah cd na usb bude mi aj takto prípadná inštalácia fungovať? Alebo je nutné to inštalovať len z toho originál CDčka?

Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

"Are the APIs that your current Win32 application or library depend on available in Windows 10 IoT Core? If not, are there equivalent APIs you can use? This tool can answer these questions for you and assist you in migrating your current Win32 applications and libraries to Windows IoT Core."
Nie som príliš dobrý v angličtine ale nemala by práve táto api vyriešiť môj problém?

• Osobne pro vytvorené aplikace k pouzivam Visual Studio. /ve kterém ty aplikace vytvarim, kde jsem si do VS doinstaloval : Windows IoT Core Project Templates for Visual Studio
• Druha metode, je pouzit : Windows Device Portal. : https://developer.microsoft.com/en-us/windows/iot/ win10/tools/deviceportal
DEVICE PORTAL : Jed pouzit i na ostatni produkty microsoftu, jako : IoT, Windows Phone, Xbox ONE, Holens.

pokial to chces na kamery, tak normalne stolove pc.
netusim preco ti to uz davno nikto nepovedal. To raspberry prditko na taketo haluze nema vobec vykon. Uz tuna spominane kodi tam nebehalo plynule a to bolo len obycajne 2D GUI, takze chcem vidiet ako ta vec bude stihat nieco realtime nahravat z niekolkych kamier...

je zbytocne vobec toto riesit s raspberry.

NAPIS PRESNE CO CHCES pulka vlakne je jen o zbytecnych prikladech.
Udej, na jaky material [Jeho oznaceni, jméno dosavadniho SW ktery pouzivas], jestli vyrobce nabizi ovladas + SW pro LINUX, tak se nejaka moznost da najit, jestli vyrobce nabizi SW jen WIN/OSX, tak bohuzel, (nebo pockat na brzky OSX kompatibilni PI :-p)
Takze ted bez na stranky vyrobce a podivej se, na jaky OS nabizi ovladace/SW

Nestačil by ti Linux ? Na linux existuje emulátor, přes který rozjedeš všechny windowsácký aplikace (.exe) - jmenuje se to WineHQ.

• Ano spustet WINE na Raspberry, je opravdu vynikajici napad, hlavne az na ne ho ta aplikace na Pi bude hledet jak tele na novy vrata.

Napíš čo presne chceš s tým kamerovým systémom robiť, čo presne má ten program cms vykonávať, možno sa nájde alternatíva alebo iné riešenie.
Inak môžeš tú krabičku predať a kúpiť si alebo postaviť niečo lacné založené napr. na ATOM CPU...

Pre tých ktorí si myslia, že im LINUX na Pi nejako pomôže tak si otvorte oči:

Windows programy sú skompilované pre architektúru/CPU x86, nie pre ARM.

Aby bolo možné spustiť x86 kód na ARM, bude potrebný emulátor procesora (napríklad QEMU), ktorý spustí x86 kód na ARM CPU. WINE nie je emulátor !

Wine môže fungovať na desktope = PC a nie na Pi...

Aké zariadenie by ste mi teda vedeli doporučiť v cenovej kategórií do 100€? Na alze som pozeral minipc ale moc sa v tom nevyznám. Viem len že potrebujem aby tam išiel os win. A vedelo to spustiť primitívny program na nahrávanie videa pri detekcii pohybu.
Moc krát ďakujem.

Nemyslím si. Ten program naozaj nie je náročný. Je to na ip kamery ktoré už majú v sebe sw ktorý sa da xez ten program nastaviť. Detekcia pohybu je teda zaznamenana uz v kamere a teda program pri jej zaznamení len zapne nahrávanie. Na nahrávanie videa podľa mňa netreba 16gb ram a 8jadro na cpu. Ale nie som odborník.

V akej cenovej kategórii sa to pohybuje? Ako sa takýto sieťový disk nastavuje? Čo k tomu pottebujem? V tej kamere potom zadám len údaje akoby na ftp? Alebo ako? Čo je to nas? Čo myslíte tým samohrajka?veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

V tej kamere potom zadám len údaje akoby na ftp? Alebo ako?

Áno v kamere treba zadať IP adresu, kam sa budú ukladať nahrávky = to Tvoje ftp napríklad, presné nastavenie nájdeš v manuáli tej kamery...

Čo je to nas?

snáď si dokážeš tie slová zadať do Google, dokonca aj v článkoch tu na poradni sa o nejakých NAS písalo...

Čo myslíte tým samohrajka?

Myslím tým to, že môžeš:
1.) púšťať na tom filmy, hudbu a tú prehrávať na TV
2.) použiť to ako úložisko pre filmy a hudbu a tie potom prehrávať na ostatných PC pripojených v sieti (a tiež aj TV)
3.) prípadne sa pripojiť vzdialene odkiaľkoľvek na svete k súborom, ktoré sú v tej krabičke

možností je veľa, všetko závisí na tom čo od toho očakávaš, potrebuješ a koľko peňazí do toho chceš investovať.
Neexistuje nejaký vzorec pre určenie, že to alebo ono za taký peniaz splní presne to čo očakávaš.

Áno google som použil. Chcem však o tom vedieť viac. Nemám vôbec predstavu ako to funguje čo k tomu pottebujem či treba meniť nadtavenie domácej siete ak áno tak ako atď atď. Naozaj by som bol za všetky info veľmi vďačný.

Prepáč ale toto je poradňa, kde sa môžeš opýtať na konkrétny problém a ten riešiť....
Niečo ako výukové kurzy sa tu nevedú... Taktiež písať tu kompletný návod čo a ako Ti tu nikto nebude, presiahlo by to niekoľko strán písaného textu a na to ja určite nemám chuť...

Ak sa stretneš s nejakým konkrétnym problémom, potom sa rady dočkáš a verím, že ho aj s pomocou vyriešiš. Na všetko ostatné - ako všeobecné info použi Google.
Tam nájdeš naozaj úplne všetko (pozn. angličtina je väčšinou nutná). ;-)

Je to jednoduchá aplikácia pre windows OS (cca140mb) na CD

Teda "jednoduchá" čo zaberá 140mb na CD... Takú aplikáciu, čo dokáže nahrávať na disk obraz z IP kamery ja spravím za 1/2 hod a veľkosť jedného *exe aj s nejakými dodatočnými dll pre zachytávanie obrazu v rôznych formátoch a protokoloch bude max do 10MB...