Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Střihová karta

Dobrý den, mám malý problém. Používám střihovou kartu AverMeadia Live Gamer HD. Bohužel mi nechce natáčet hry ve fullscreen ale jen v okně což nechápu. A v nestavení nikde není, aby natáčela hru ve fullscreen.

u tohto ATi môže byť problém s jeho VSR fičúrou,avermedia nepodporuje video upscaling,pokial máš nastavené rozlíšenie na grafickej karte nastavené nejaké rozlíšenie,ktoré spadá už do VSR/virtual super resolution/,tak tam vznikne konflikt v zobrazení.....pokial to ovládací soft avermedie umožňuje,skús sa pohrať s nastaveniami videocapture:hw overlay kontra standart yuv/rgb,alebo sa pohraj s nastavením rozlíšenia na ATi karte ,1920x1080 by mal zvládnuť aj bez aktivácie VSR...

on môže byť aj celý "problém" v tom,ako ten zachytávaný videonáhlad zobrazuje ATi karta a ako to v skutočnosti sníma avermedia,pokial je tam miesto monitoru televízor,ATi obvykle dodržuje tvz.TV cropping rozlíšenie,avermedia na to zvysoka kašle,takže karta vyššie rozlíšenie,ktoré presahuje tv cropping zobrazí ako keby video išlo v nejakom ráme/okne a to,čo v skutočnosti presahuje to okno už ATi nezobrazí,je to skryté za obvodom toho okna,ale zachytené video má potrebné rozlíšenie zachované,akurát ho pri zachytávaní grafická karta nezobrazuje v náhlade plnohodnotne,ale ho obmedzí len na rozlíšenie,ktoré sa zmestí na bežný televízor-toto by sa malo za normálnych okolností dať nastaviť v ovládacích paneloch grafickej karty ako overscan/underscan,záleží aj od toho,aké nastavenie umožňuje samotný televízor,pokial je použitý vo funkcii pc monitor a ako je detegovaný samotnou grafickou kartou,niektoré televízory v mode pc monitor umožnia max rozlíšenie len full PAL,vtedy napr. pri HD rozlíšení videa ATi to oreže na ten spomenutý TV cropping,zobrazí plnohodnotne len full PAL a zbytok schová tak,že to vyzerá že náhlad videa prebieha v nejakom okne,nie na celej obrazovke,keď sa zapne overscan,grafická karta ten obraz zobrazí na celej obrazovke bez rámov/okien a prispôsobí rozlíšenie videa na celú obrazovku,túto funkciu ovšem avermedia nemá....

Zkoušel jsi to lepší OBS Studio? Taky jsem měl ve Windows 10 problém s OBS Classic, ale Studio jelo v pohodě.
Další možnost je onen Xsplit, který je asi nejpromakanější, ale je třeba si ho měsíčně předplácet. Není to ale nějaká extra velká pálka, takže jestli to myslíš s natáčením nějak vážněji, je Xsplit dobrá volba + budeš mít skvělý program i na případné online streamování.