Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací Windows 7 - ovladače

Zdravím,

snažím se nainstalovat Windows 7 z USB flash disku. Narážím na problém, že "Chybí požadovaný ovladač zařízení jednotky CD/DVD"...
Vlastně je to problém řešený tady: http://www.zive.cz/poradna/chyba-instalace-win7-ch ybi-ovladac-cddvd/sc-20-cq-421742/?consultanswers= 1

Co jsem pátral na netu, u většiny lidí (vč. toho odkazu výše) je problém to, že mají bootovací USB v portu USB 3.0 a musí ho přendat do portu USB 2.0. U mě to tak není. I USB klávesnice normálně funguje.

Zvláštní je, že instalátor prostě odmítá vnímat jakákoli data - třeba zde na videu o tomto problému ( watch) tam má při kliknutí na "Procházet" Místní disk, DVD, Flashdisk atd. Já tam mám pouze Boot (X:) a nic jiného.

Má někdo tušení, o co tady jde? Proč instalátor nemá přístup k datům?

Dík.

Najprv si mas uvedomit kam co strkas do akeho HW. Ta instalacka nepozna tvoj USB controller. Da sa dat mu pren ovladac (pochybujem ze budes schopny ho najst), da sa strcit ju do portu ktory neni za controllerom znacky jasomcinaalehlavnelacny, a da sa pouzit DVD mechanika ktora stoji dnes par korun, potom ti to vypisovat nebude

musí ho přendat do portu USB 2.0. U mě to tak není. I USB klávesnice normálně funguje

z toho není poznat, jestli cpeš flashku do usb2 nebo usb3 - u stoláku viz barvy konektorů.

řadič disku je nastavený na ahci?
disk je připojený do řadiče v chipsetu na tajné základní desce, ne do žádného přídavného brouka? viz číslování sata konektorů.