Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučnost PC

Dobrý den, mám problém ohledně hlučnosti svého PC. Pentium 4, 3.00 GHz, OS-MS W. XP, graf. karta N VIDIA Ge Force 6200, teplota jádra GPU 52 stupňů. PC prvních 5 minut po zapnutí je téměř neslyšitelné. Po několika minutách zvýší svou hlučnost(asi jako hlučnost televize při normální hlasitosti). Když hraji hru i velice málo náročnou na grafiku, hlučnost se razantně zvýší. PC je starý cca 7 měsíců. Ze začátku bylo vše v pořádku, po asi třech měsících to začalo dělat tyto problémy. Když např. zapnu internet, tak asi 2 vteřiny se zvyšuje hlučnost, pak se vrátí na původní hodnotu. Když s tímto oknem kde právě píšu tuto zprávu pohnu běhěm vteřiny nahoru a dolů, hlučnost se lineárně zvyšuje, když toho nechám vrátí se opět na původní hodnotu. Kdybych to dělal pořád, tak by se to také zvyšovalo až do maximální hodnoty. Za jakoukoli radu děkuji.

mno ja blb jsem si aktualizoval bios a neprecetl zmeny k "lepsimu".
byly dve:
pri startu kdy by se mel objevit vypis POST tam prdli nejaky hnusny modro-modry obrazek.
druha krasna zmena byla ze se maji pustit vetraky naplno kdyz presahne 40 ti stupnu na cidle - driv tam bylo dobrych sedesat - takze me to jecelo pri sebemensim pohybu :))
---
kukni do biosu na temperature jestli tam neni nastavena nejaka antarkticka hodnota ;-)

To si nasiel nezmysel. Pri 130stupnoch sa CPU nabeton vypne. Aj to tusim len mobilne, desktopove uz myslim pri 100stupnoch, zavisi od konkretneho modelu. Sami sa spomaluju len pentium-M alebo core-solo/duo alebo core2duo, desktopove uz pri 85stupnoch, mobilne pri 100stupnoch.

A kmochna ti pisal aby si pozrel do BIOSu, na to nepotrebujes otvarat bednu.