Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kodovani videa do HEVC pres Intel grafiku

Zdar,
zkousim kodovat nejake video do HEVC a protoze mam Skylake, ktery podporuje kodovani na grafice, tak jsem do Handbraku do zvoleneho videokodeku zadal Intel H.265 QSV, coz by melo jit podle webu prave pres grafickou cast procesoru.
Nabidka moznosti oproti standardnimu H265 koderu pres procesor pomerne omezena, tak jsem nastavil vsechny parametry na nejlepsi co byly k dispozici, bitrate jsem dal 1350kbps, tedy stejny bitrate jako davam pri kodovani pres procesor, kde volim nastaveni Medium a 2pruchodove kodovani.

Zatimco pres procesor to stejne video trva cca. 2 hodiny, tak pres Intel grafiku to bylo hotovo za 20 minut, ale kvalita videa pomerne horsi. Rekl bych rozdil v obraze oproti nastaveni pres procesor na stejnem bitrate tak nekde o 25-30% horsi obraz.

Na netu se toho moc dohledat neda, zajima me, jestli nekde mam chybu nebo pokud chce clovek kvalitni obraz nemuze to kodovat tim Intel H.265, ale pres standardni koder pres procesor?

Tak enkoduju jen do HEVC, protoze ma lepsi kompresi, pricemz je to tak, ze se zvysujicim se rozliseni se zvetsuje rozdil mezi velikosti videa H264 a H265 pri stejne kvalite obrazu. Napriklad pri enkodovani do HEVC ve fullHD pri bitrate 1350kbps bys musel na H264 nastavit bitrate pres 2000kbps, aby to melo stejnou kvalitu, no a na velikosti videa je to hodne znat.

Tak jsem to zkusil, a zajímavé. Video puvodně 892MB avi a v HEVC 102MB mp.4 kvalita 100% stejná.
Jinak jsem to dělal na notasu 24minut s cpu AMD A8-3500M. Program stejný jak ty.
Tak sorry není to stejné, HEVC má 714x576 originál má 720x576 a zvuk i bitray je o mnoho menší.
or 28800 vs 3315.

jo HEVC je opravdu povedeny a cim je vyssi rozliseni, tim jsou lepsi vysledky, ma trochu tendenci obraz rozmazavat, coz u pohybliveho neni videt a kdyz mas treba hodne komprimovany obraz, kde na hranach barev je viditalne ctvereckovani, tak se to rozmazne a je to lepsi nez original. :-D
Problemem jsou sceny v seru, tam se vyplati spis H264, protoze hodne tmave seda v H264, ve ktere jeste je neco videt, je v HEVCu uz cerna. Jinak same vyhody.