Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk v rámečku

Dobrý den,
umřel mi notebook tak jsem z něho vyndal disk a dal jsem ho do rámečku/box. Zapojil jsem ho v jiném pc ale v průzkumníku ho to vůbec nenačte a když jsem ho otevřel přes správu disků tak mi to píše bi9ff5. To jsem zadal do google a dočetl jsem se, že to je tím, že je disk rozdělen (je rozdělen na 3 části, HP cosi, systém a data). Dal by se nějak ještě převést aby se dal normálně používát jako externí? Když ho dám do toho notebooku tak třeba 5 minut funguje ale pak se vypne a nejde zapnout, tak jestli je to jen nějaká drobná úprava, tak bych to mohl zvládnout. Recuva mi nejde, vzhledem k tomu, že to nemůžu vybrat, protože to není v průzkumníku.

Předem děkuji za rady

předpokládám, že konvertovat to umí i acronisí disk director, umí taky záchranné médium cd/usb. acronis je placený, ale poptej se známých, jestli to nedostali třeba k novému disku.

nemám DVD mechaniku (místo ní druhý disk)

nemáš ani odloženou ve skříni? šla by položit vedle pc a nabootovat z ní.

Nejspíš bude, ale v jiném bytě :/

Teď jsem ten disk dal do toho notebooku a překvapivě to jede, tak jsem ten disk sdílel přes síť a teď to tu tahám z jednoho pc do druhýho, nic moc ale momentálně asi jediný řešení.

Btw, nejde ten disk převést, když jsem normálně nabootovanej v systému?

chybí tu screen ze správy disků, nahoře jsi z ní vyříznul jediný čtvereček. příště použij alt+printscreen.

předpokládám, že jde o druhý disk v pc, který teď různě přehazuješ.
- ms to neumí převést bez ztráty dat
- některé (možná jen placené) aplikace to umí zkonvertovat
- když odstěhuješ data pryč, můžeš z toho odstranit všechny oddíly a vytvořit znovu jako normální disk zadarmo.

Je to factory disk z toho notebooku, který jsem se pokoušel rozjéct v tom boxu, protože ten notebook umřel (asi měsíc byl vyplej a teď se oživil, nevím). Nezbývá mi asi nic jinýho než ta 3 možnost. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli by jste mi mohl poradit, jak ho pro příště naformátovat (aby nebyl dynamický, šel používat v tom pc ale zároveň, kdyby zase umřel abych se do něj bez problému dostal z toho boxu).