Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adekvátní procesor k gtx 1080

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký je adekvátní procesor ke grafickému čipu gtx 1080 (třeba MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G). Zajimalo by mě který procesor je k této kartě "tak akorát" aby to nebyly zbytečné peníze za výkon který člověk nevyužije, ale zase aby procesor nebrzdil tak našlapanou kartu.

Z testů -
(ale vždy bude záležet na konkrétní aplikaci/hře jak je napsaná a hlavně optimalizována)

Core i7-6850K, nový šestijádrový model, respektive rychlejší z obou šestijádrových modelů. Právě tento procesor zřejmě dosahuje optimální balance mezi počtem jader a taktovací frekvencí, která vyhovuje GeForce GTX 1080.

Wow to jsem tedy nečekal že "nakrmit" 1080 bude až takhle "mastné". Právě jsem na jedné stránce viděl borce co to skládali dohromady s xeonem E3-1231v3 což mi přišlo strašně málo na něco tak výkonného. Tak jsem se raději zeptal tady, kde lidem věřím. Na tu i7 6850k bude potřeba i dost kvalitní deska takže cena počítače s těmito komponenty asi nepůjde pod 50.000,- kč co?

# Vzpomínám, ze na SLI GTX970 nam stacilo lehce pretocené 4C/4H i5 (jen o nakych 15%), proto jsem názoru, ze k 1080 bude stacit i5(K) vysí trídy, osobne bych zvolil Socket 1151 doprovázen s 16Gb RAM /DDR4.