Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace w10 + formát disku

Zdravím, chystám se upgradovat na w10, mám originální w8.1.
Údajně to je zdarma, takže asi stačí někde povolit instalaci w10 a ono se to už udělá samo, co jsem tak četl na google.
Otázka je, když chci předtím udělat formát disku abych si vyčistil celý pc, mám poté nainstalovat w8.1, nebo rovnou w10?
W8.1 nemám, mám pouze licenční kod.

Zdarma je (snad ještě je) aktualizace z předchozího systému Windows 7 a novějšího na Windows 10.
Znamená to, že musíš nainstalovat upgrade na existující funkční aktivovanou verzi OS. Nemůžeš udělat čistou instalaci a čekat, že budeš mít OS zdarma.

Takže nainstalovat a aktivovat Windows 8.1, pak na disk nahrát instalačku Windows 10 (tu si stáhneš pomocí Media Creation Tool) a provést upgrade. Při upgrade nezachovávat ani programy, ani soubory. Ve tvém případě to nemá ani smysl, protože budeš mít novou instalaci Windows 8.1

Dobrý den, řeším něco podobného, prosím o radu.

Mám notebook kde je nainstalovaný (legál) Windows 8. (z roku 2014) tehdá jsem to chtěl upgradnout na Win 8.1 ale napsalo to že došlo k chybě tak pořád mám Win8.

Chci si stáhnout instalační soubor Win 8.1 a zformátovat disk a udělat čistou instalaci.

Zajímá mě, jak mám ale Windows 8.1 po instalaci aktivovat. Jestli se někde dá opsat klíč. Protože na notebooku je už jen nálepka a žádné serial number.

Děkuji

Nepřijde ti divné, že špatně naprogramovaný operační systém je po x vývojových verzích najednou zdarma? Mě to tedy divné přijde. Na tomto světě není vůbec nic zdarma. Vždy je to za nějakou cenu, mnohdy za tu nejdražší v podobě ztraceného životního času nebo i zdraví. Od MS vždycky vzešlo jen cosi nedobrého pro masy konzerv. Platit za to v servisu je vyhazování peněz. To už je lepší zadat reinstalaci někomu z bližních komu plně důvěřuješ, nejlépe aby měl uživatel instalační a záložní proces pod plnou kontrolou. Zlatý Linux Ubuntu. Pokud je tlak na Win, tak bych vydržel u dosavadních, nejlépe jít k Windows 7, licenční politika umožňuje krok zpět z 8./x.