Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova dat z HDD po zapojení k applu

Dobrý den,

používal jsem HDD od AData (HD710). Fungoval bezvadně, až do doby, kdy jsem ho připojil k Applu. Od té doby se na něho nemůžu dostat a potřebuji z něho vytáhnout data. :( Pokud ho zapojím do PC, tak ten ho vidí, ale neumím se do něho žádným způsobem dostat.

Nejlepší by bylo, kdyby se mi podařilo zachovat také názvy souborů, protože například ve fotkách se už nikdy jinak nevyznám... Zkoušel jsem pár programů, ale ty to vytáhly v číselné řadě od 0 do několika tisíc a proto se ještě pokouším obrátit na vás, s prosbou o pomoc...

Děkuji moc za všechny rady :)

Fungoval bezvadně, až do doby, kdy jsem ho připojil k Applu. Od té doby se na něho nemůžu dostat a potřebuji z něho vytáhnout data.

a sam sa znefunkcnil ze? co si s nim po zapojeni robil?
ak si ho naformatoval na applacky filesystem, tak uz vies kde je problem.
A pokial si z toho applu potom na neho este aj volaco zapisoval, mozes vacsine dat zakyvat na rozlucku.

ale neumím se do něho žádným způsobem dostat

co to znamena?

To přesně nevím, protože jsem to nezapojoval já, ale chtěli přehrát nějaký soubor. Ten tam asi ještě nahráli, ale poté jsme se k tomu už nedostali. Když jsem disk protáhl programem na vytáhnutí dat z disku, tak mi většinu souborů vytáhl, ale snažím se ještě o vytáhnutí se stejným jménem.

Vidím ho jako připojený v zařízení a tiskárny. Pokud si ho tam rozjedu, tak ukazuje, že pracuje správně. Bohužel ale v tento počítač se nezobrazuje.

Pro ilustraci přidávám printscreen.

to by ma zaujímalo,čo si s tým dislom na macintoshi robil,macos sám o sebe nič so žiadnymi dátami bez cieleného reformátovania nerobí,vie čítať aj zaposovať na všetky známe FAT tabulky a rovnakop od verzie snow leopard viie pracovať aj s NTFS a exFAT,používam mac aj pc už x-rokov a ešte sa mi nikdy nestalo,že by MacOS nejako sám o sebbe zmenil alebo poškodil systém súborov na externom hdd/flash disku,spomeň sio,čo kde si zmačkol alebo spustil pod macos,pokial si sa hral so šifrovaním,bude sa too dať odblokovať cez fileVault master key....