Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sd karta

Dobrý den, měla bych dotaz, koupila jsem si novou sd kartu kingston 32 GB a nejde mi načíst v telefonu jak ve značce doogee tak catepillar. poraďte prosim, co s tim. ma se karta nejak aktivovat?
děkuji Jitka

Karta se neaktivuje, musí se naformátovat. I tak ti nikdo nezaručí, že bude s tvým zařízením kompatibilní. Na jiném zařízení po naformátování může fachat bez problémů a tobě se v mobilu ukázat nemusí. 8-)

P.S.: Nějak jsem k výše uvedenému nepochopil, proč se nedají běžně pořídit karty tak, že by je člověk nejdříve neotestoval, zda jej zařízení detekuje, nebo nikoliv.

Nesmysl - v klasickém kamenném obchodě, ještěže toho známého mám, jsem zkoušel sdhc karty různých výrobců na mém tabletu Sanei N10 - nebyl schopný se popasovat s každým typem. Přitom třeba v mobilu stejná karta fungovala bezvadně. Naštěstí jsem si to mohl nejdřív u toho známého otestovat a funkční kartu si od něj koupit i s paragonem. 8-)

To se ptáš jako z vlastních zkušeností? Tady, v českých zemích se totiž říká - Podle sebe soudím tebe. A když mi tady podsouváš furt blešáky - to je podruhé, co tu slovo blešák zminuješ, pak už tedy mám jasno, proč to říkáš. A všichni ostatní taky. Protože kdyby ses aspon trochu namáhal si o té mašince cosi zjistit, pak bys neplácal nesmysly. 8-)

ked to nejde tak to nesplna specifikaciu. karty ju splnaju vsetky, a v doskach ktore vyrabame u nas funguju uplne vsetky bez vynimky, ptz zakaznici zasadne kupuju tie najvacie sracky karty tak musia ist aj tie.
Tak swi tu "masinku" uzi, ale potom nesplietaj o tom ze karty su nekompatibilne.

kdyz dam v nastaveni uloziste, tak se mi tam zobrazi jen pamet telefonu, a kdež tam dam tu starou sd kartu tak se mi hned automaticky pod pameti telefonu ukaze karta sd a mam tam potom na vyber kam si to chci ukladat :-), jen u te nove sd katry mi to proste nejde3-[

děkuju, už tady na to koukam, mam tu napsane jen mikro sd, takze jsem za kartu zbytecne utratila 500 kc. pritom mi rikali v kramu, ze je to v pohode, a to jsem jim to ukazovala, ze ji potrebuji do techto telefonu. oba dva telefony mame jen na sd kartu

kde mas napisane mikro sd? Mas si hladat presne specifikacie toho modelu telefonu, napr. googlom, alebo manual. kde je napisane pre dany model ze co presne podporuje, napr. ako max kapacitu alebo ako sd, sdhc, apod.
A ne nejake napisy kdesi co tam cinan len tak zo srandy kdesi vytlacil.