Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár otázek k Windows defender

Používám Windows defender jako antivir.
Zajímá mě jestli on skenuje traffic z/do internetu?

Dříve když jsem používal AVG či Avast, čas od času se něco zachytilo a vyskočila varovná hláška, že jsem stáhl nějaký malware apod.
Windows defender mám půl roku a za celou dobu nic nehlásil.
Nějak mám podezření jestli vůbec něco dělá.

Nahrazuje Windows defender vůbec ochranu za AVG či Avast?

Děkuji

• Je to to samé. To ze ti nic nehlásí neznamená, ze svou funkci zastupuje neefektivne.
• Navíc casté hlásky ostatních antivirú jsou jsou jen reklamního zakladu ovlivnení zákazníka, aby byl presvedcen, jak ten jeho AV slape !

TiP
• Spusta uzivatelu, tuto sluzbu nezná, nebo vubec neví ze je jiz "Défaut" v OS, jde AntiMalware kontrolu. (takovy mini antivirus, jestli preferujes)
• Tato sluzba se spustí v príkazovym rádku (vyvolás klávesovou zkratkou WIN+R) príkazem :

MRT

-

mrt.exe

Nahrazuje Windows defender vůbec ochranu za AVG či Avast

• Ono Defender, uz je soucástí Windows, není to vylozene jak si nainstalovat AVG.
• Defender vyuzivá k protekci OS i jiné integrované prvky, ani nevís, a vlastne pouzívas :

DEFENDER + MRT + FIREWALL

• Je to dostatecné. Ano, vic jak dostatecné a pritom nenárocné na vykon PC...
Klady Défendeur : Zminovana nenárocnost, zdarma, bez reklam, castá aktualizace antivirové databáze.

Článek o testech antivirů z prosince 2015: http://businessworld.cz/bezpecnost/overeno-antivir us-microsoft-windows-defender-je-mene-mizerny-nez- byval-12773

Podle výsledků testu si Windows Defender vede dobře při odhalování nejběžnějšího škodlivého softwaru, který se objevoval v listopadu a prosinci (za oba měsíce skóre 99,6 %), avšak zaostává u tzv. malwaru nultého dne (97,5 % za listopad a pouhých 90 % za prosinec).
Díky čemu Windows Defender získal vysoké hodnocení je spolehlivost – kdykoli upozorní na hrozbu, uživatel si může být jistý, že je skutečná. Oproti tomu některá jiná řešení, např. Comodo nebo F-Secure, falešně detekují a blokují legitimní software ...

win defender se neomezuje jen na viry jako hloupé antiviry, ale spíš na aktuálně rozšířený malware (viry, spyware). proto dokáže odhalit nejběžnější nákazu podobně jako avg, avast.

že ti antiviry neustále něco hlásí, ještě nemusí nic znamenat. část z toho jsou falešné poplachy, část jsou potenciálně nebezpečné skripty, které však nevyužiješ, pokud se na netu nechováš jak naivní trotl.
taky je možné, že dokola navštěvuješ stránky pochybných autorů, takže antiviry mají stále co hlásit.

defender na rozdíl on běžných antivirů hledá viry jen v pc, nevymýšlí si nesmysly co blokovat v obsahu webových stránek, proto se neozývá. a taky neškodí filtrováním síťového trafficu jako některé antiviry (zvláště verze "internet security").

viděl jsem už příliš mnoho zaspywarovaných pc, kde ty slavné tradiční antiviry nehlásily vůbec nic a majitel nechápal, proč je pc 3x pomalejší. ale to nebývá práce ani pro defender, ten je asi jen "nejmenší zlo".