Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost internetu

Dobrý den,
má papírová rychlost internetu činí 120mb/s, reálně přes kabel naměřím kolem 90 mb/s. Mám ale síťovou kartu 100mb, kabel také 100mb.
Moje otázka zní, když si teď koupím nový pc se síťovou kartou 1gb, má cenu koupit i lepší kabel? Zvedne se reálná rychlost o pár mb, zhruba o kolik, a má to vůbec smysl řešit?
Kdyby byl nárůst dejme tomu na těch plných 120, asi bych o tom popřemýšlel, ale kdyby byl reálný nárůst pouze třeba 5-10mb, tak se na kabel vykašlu a nechám ten co je teď.
Děkuji

Pokiaľ máš kábel cat5 = 100mb, potom ho vymeň za cat5e = 1Gb.... Pochopiteľne, že všetky pripojené zariadenia musia podporovať/fungovať na tejto rýchlosti. Pokiaľ budeš mať v sieti pripojené pomalšie zariadenie = rýchlosť sa prispôsobí tomu najpomalšiemu...