Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s routerem - nefunguje internet

Zdravim v techto horkych dnech, mam takovy problem s routerem. Pred 3 dny jsem si zakoupil novy router - TP Link c20 ac750 dualband wifi router kterym jsem nahradil ten stary. Po rozbaleni routeru a nasledne instalaci se mi nepodarilo pripojit router k internetu. Dal jsem automaticke vyhledavani,pote dynamickou ip a router nic nenasel. V kolonce WAN mam nuly u IP adresu,gateway,dns atd... Zkousel jsem dat statickou IP kde jsem musel mamualne vse vypsat od IP adresy pres gateway atd. a kolonka internetu se z oranzove konecne zmenila na modrou ale internet porad nejde. Zkousel jsem vse ale router vubec nenajde dynamickou IP, pouze reaguje na statickou IP ale bez pripojeni k siti. Se starym routerem jsem zadny takovy problem nemel, tam jsem mel vse do 2 minut nastavene, tady s tim se uz peru hodiny a porad nic. Nevite kde muze byt problem ? Diky vsem moc za rady.

Píšeš, že jsi zkoušel nastavit dynamickou IP, pak statickou IP, .... Nastavení routeru (WAN) se nezkouší, ale vyplní se údaje, které poskytne poskytovatel. Když si opíšeš nastavení na starém routeru a podle toho nastavíš nový router, to taky nefunguje?

Po rozbaleni routeru a nasledne instalaci

Co si máme představit pod tou instalací?

Vse jsem opsal ze stareho routeru a napsal do konfigurace WAN toho noveho, ale porad nejde internet.
IP : 88.146.163.243
Subnet mask :255.255.255.192
Default gateway : 88.146.163.254
Dns server : 46.228.16.1
Dns server : 46.228.16.2

Vse jsem opsal ze stareho routeru

špatně.
měl sis nejdřív všimnout, jestli tu adresu získal router z dhcp od providera, nebo je nastavená staticky, protože ty platíš připojení a tobě takové adresy provider přidělil (na papírku nebo ve smlouvě).

klonování mac je kvůli tomu, ať stále vypadáš jako stejné síťové zařízení.
http://screenshots.portforward.com/routers/TP-Link /Archer_C2/MAC_Clone.htm
některý provider to nepoužívá, jiný ano.