Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaky antivir pouzivat?

Mam avast ale podle vasich reakci je asi nejaky free antivirus lepsi a moje otazka zni jaky : ). Ted se mi na liste v pravo dole od avastu objevila nejaka zajimava ikonka secure line ani nevim ze jsem ji instaloval nebo dokonce poustel ten avast si dela co chce : )

to zalezi od toho jak pouzivas pocitac.

Klikas na vsechno co vidis bez toho, abys vedel na co klikas? Stahujes a instalujes warez? Zasadne surfujes vsude mozne na netu pod administratorskym uctem?

Potom te zadny antivir nezachrani, ale pouzivani antiviru muze o neco prodlouzit dobu nez pocitac zavirujes.

V podstate je jedno, jakej antivir pouzivas, urcite bych se nebal ani Avastu nebo Aviry (oboji ma free verze), z placenych pak Kaspersky a ESET NOD.

Ja pouzival Comodo Internet Security, taky to ma rezidentni antivir a je to zadarmo.

---

Naopak rozumni uzivatele, kteri nejsou pocitaci nejvetsim nebezpecim sami, tak tem staci pouzivat nenarocny Microsoft Security Essentials, ve Win8 a Win10 je zabudovan primo do Windows pod nazvem Windows Defender.
K tomu si zapnou ve Windows integrovany firewall nebo vyuziji napriklad dalsi produkt od Comoda jejich Comodo Firewall se zabudovanou funkci viruscope a sandbox, nic vic netreba.

avast nezachytí praktický žádný spyware a vůbec žádný adware nebo změny v nastavení prohlížeče.

Ted se mi na liste v pravo dole ... objevila nejaka zajimava ikonka secure line

svůj spyware už nejspíš máš - můžeš porovnat ikonu a cestu k souboru v nějakém rozumném správci úloh, nebo i v organizéru "autoruns".