Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade sestavy - rozpočet 30 tis.

Zdravím všechny a předem děkuji za pomoc.

Mám následující sestavu:

ASUS H170M-PLUS
Intel Core i5-6600K
Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz
Enermax MAXPRO EMP500AGT 500W
PALiT GTX 970 JetStream, 4GB
Fractal Design Core 3300
WD Blue 1TB
Samsung SSD SM951 NVMe 128GB
ASUS DRW-24F1MT
ASUS PCE-N10
Arctic Cooling FREEZER 7 Pro Rev.2

k tomu mám 1440p monitor s G-Syncem. Hotovou sestavu jsem kupoval před rokem a nyní bych jí chtěl upgradovat. Když jsem si tak pročítal fóra, tak né všechy komponenty byly zvoleny správně (možná by to ani nikoho nenapadlo to takhle složit), tak bych se chtěl obrátit na Vás, jak by jste jí upgradovali. Rozpočet mám +- 30 000 a počítač slouží pouze na hry a rád bych, aby se i upgrade soustředil na herní výkon. Možná mi někdo řekne, ať to celé vyhodím a koupím novej pc. U toho bych rovnou poprosil a návrh nové sestavy, Kde by byl rozpočet stejný + prodaný tento počítač.

Ještě jednou děkuji všem, co nějak přispějí a hezký večer.

Ne, sestava je slozena opravdu hloupe a toto by me opravdu nenapadlo, hruza.

Netaktovaci deska s taktovacim procesorem, opravdu povedeny sprym.

Ten zdroj jeste neshorel? To se teda dost divim.

Jestli mas jeden 8GB modul pameti, tak k nemu prikup druhy do dualchannelu.

Koupil bych na hry vetsi SSD, to soucasne bych ale nechal na system.

GTX970 je grafika za zanitem, bud GTX1070 nebo za 14 dni Radeon RX 480.

Jak jsem se obával a jak píšeš, složený na .... Důsledek toho, že jsem se nikde neporadil.

Zdroj ještě neshořel. Naštěstí. Předpokládám, že bych ho měl vyměnit, nějakej tip?

Jop, je to jeden 8 GB modul paměti, mám v plánu dokoupit druhou 8 GB.

Taky bych to tak viděl a zase, nějakej tip jaký?

Jelikož mám ten G-Sync monitor, půjdu GTX 1070.

Děkuji.

Tak ono spis nez spatne az na zdroj je to tak, ze jsi vyhodil penize zbytecne navic a ted ti to nijak nepomuze.

Takze v tuhle chvili kup urcite jeste jeden ten samej pametovej modul, abys vyuzil dualchannel.

Zdroj urcite novej, obzvlast kdyz budes brat i grafiku, to je opravdu v tuto chvili nejnutnejsi.

Ja byt tebou, kdyz mas penize, tak jednoznacne GOLD zdroj:

EVGA SuperNOVA G2 staci 550W, ale momentalne co jsem videl neni 750W drazsi, takze ja vzal treba ten.

EVGA SuperNOVA GS je prevleceny Seasonic, takze taky muze byt 550W nebo dle ceny.

A samozrejme i Seasonic:

https://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467/ produkt

https://www.czc.cz/seasonic-s12g-650-650w/145291/p rodukt (stacil by 550W, ale nejak jsem ho nemohl najit)

Grafiku byt tebou tak pockam par tydnu nez si GTX1070 sedne s cenama trochu dolu, vzhledem k GTX970 predpokladam ze grafika vyslovene nespecha. Co se tyka vyrobce grafiky, tak Asus a MSI a pockal bych na nereferencni verze.

Jo jestli mas penize, tak bych prikoupil druhe SSD, OS nech na tom co mas a hry na nove:

https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-500gb-basic /164761/produkt

https://www.czc.cz/crucial-mx200-500gb/165981/prod ukt

Na zdroji se asi nevyplatí šetřit, takže zde nějaká 1000 - 2000 ceny rozdíl nehraje roli. Zvolil jsem tedy tento:

https://www.czc.cz/evga-supernova-750-g2-750w/1855 01/produkt

Pokud raději něco jiného, sem s tím.

No, co jsem ještě nezmínil, důvod proč chci upgradovat, tak je, že mi moje úžasná GTX 970 od Palitu přestala šlapat. Takže grafika je v podstatě kritická. Už jsem hodil do košíku:

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8 g-8gb-gddr5/192504/produkt

která je kupodivu skladem, tak snad to není nějaká chybička u nich.

A poslední věc, co jsem přihodil je to ssd:

https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-500gb-basic /164761/produkt

Zatím tedy takto s cenou 22 591 Kč - https://www.czc.cz/167801,192504,164761,185501/kod y

Nic nemen, mas to ted OK.

Dovysvetleni ke zdroji, tva sestava by v podstate mohla jet i na kvalitnim 450W zdroji, ale kvuli rezerve do budoucna a takovy kvalitni zdroj jaky si zvolil se kupuje treba na 10 let, takze je dobre mit 550W na zdroji.

Jenze kdyz se podivas na ceny, tak v podstate 550W a 750W je bud uplne nebo skoro stejna cena a u tehlech kvalitnich zdroju je vysoka ucinnost i treba pri polovicnim zatizeni, takze klidne muzes mit i 750W. Je to proste jedno.

Edit:

https://www.czc.cz/evga-supernova-550-g2-550w/1802 90/produkt

Koukam, ze zrovna sleva na 550W G2, takze ten staci, akorat nechapu proc to tlacitko ECO dali dovnitr, kdyz na starsim 750W je venku, ale stejne ho mam porad zapnute, rozhodnuti ktery teda vzit je na tobe.

S tím se nedá nic souhlasit. Určitě budu zase někdy v budoucnu upgradovat, tak aspoň nebudu muset zdroj řešit, když mě ten minimální rozdil v ceně nijak nezatíží.

Ještě by si něco rozšiřil, změnil nebo už nechal?

Tak jsem koupil https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8 g-8gb-gddr5/192504/produkt a pecka. Krátce jsem jí zkoušel a běhá krásně. Teď bych chtěl ještě pořídit zbytek. S grafikou mi trošku přišel problém v podobě místa ve skříni + grafika má pěkný led světlo, který není přes bočnici vidět :D

Nemáte nějakej tip na prostournou (může to bejt klidně "výkladní skříň" s prostorem doma nemám problém), která má průhlednou bočnici?

Díky.

Pokud nejsi manualne zrucny, tak zkus najit nejakeho znameho s rozbruskou, ktery je. Urcite, kdyz treba prijdes k sikovnemu sousedovi s nejakou lahvickou, tak ti tam otvor vyrizne. Peknej by mohl bejt treba kulatej, ale to uz by chtelo opravdu nekoho, kdo to umi.
Pak dojdes do sklarstvi a koupis za par korun sklo tak, aby presahovalo pres otvor a zevnitr ho do bocnice nalepis.
nebo muzes nekde koupit plexi, to taky jde.

Možná kdybych byl na Moravě, kde jsem vyrůstal, tak by to šlo, ale v Praze (Barrandov) to je trošku problém. Tady žádný zručný soused není. Proto jsem si řekl, že bych rovnou i prostornou skříň, kde by nebyl ani menší problém s cirkulací zvuku a narvu tam bez problému cokoliv.