Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel Xeon vs i7?

Zdravím, docela dlouho přemýšlím o upgradu stávajícího procesoru (i5 3330). Chtěl bych se zeptat jestli je výhodnější Xeon či nějaká i7 (hry, střih, rendering 3D, stream, prostě klasika...). Co se hodí více na tento typ "práce"? Docela se mi zamlouvala novy v5 Xeon, ale zákl. deska k němu stojí 4500Kč a zas tolik do toho dát nechci. Jaké jsou tedy nejlepší možnosti v cenové relaci někde okolo 9000Kč s MB? Díky

K tvym pozadavkum a nizké cene, zda-li chces i zakoupit zakladní desku, by jako alternativa slo prejít na AMD 4C/8M, ale prejít z jedné plateformy na druhou, si chce radeji nejdríve projít porádne hlavou :-) /proto jako príspevek oznacuji jen jako levnejsí alternativu velmi podobného vykonu.